Sprzęt  / News

Nokia 8 jest już dostępna w Polsce. Znamy cenę i datę wprowadzenia do sprzedaży

Nokia 8 oficjalnie zadebiutowała nad Wisłą. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej firma HMD Global podała polską cenę sztandarowego telefonu Nokii. Wiemy też, w jakich wariantach kolorystycznych będzie on dostępny.

Nokia 8 to telefon, który pod żadnym względem nie ustępuje innym sztandarowym modelom dostępnym na rynku. Jest wyposażony w 5,3-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości QHD oraz odporną na zachlapania obudowę, wykonaną z anodowanego aluminium serii 6000.

Sercem Nokii 8 jest procesor Qualcomm Snapdragon 835 współpracujący z 4 GB RAM i 64 GB pamięci na dane. Nie zabrakło tu też podwójnego aparatu zbudowanego we współpracy z Zeissem, wszystkich niezbędnych standardów łączności oraz akumulatora obsługującego technologię Quick Charge 3.0. Więcej na temat specyfikacji Nokii 8 znajdziecie w naszym tekście na temat tego modelu.

Ile kosztuje Nokia 8?

Jej cena wynosi 2599 zł. Sprzęt dostępny jest w czterech kolorach, którymi są kolejno: polerowany niebieski, matowy niebieski, stalowy i polerowany miedziany. Telefon od jutra będzie dostępny w sklepach, a już dziś można go nabyć w sieci Play.

Jednak czy Nokia 8 jest warta swojej ceny? To trudne pytanie.

Gdyby pojawiła się kilka miesięcy temu, bez chwili wahania powiedziałbym, że tak, ponieważ w niczym nie ustępowałaby nieco droższej konkurencji. Jednak przez ten czas wszystkie sztandarowe smartfony potaniały o kilkaset złotych. Do tego na rynku pojawiły się modele takie jak Honor 9 oraz Xiaomi Mi6, które tylko w nieznacznym stopniu ustępują produktom bardziej znanych marek.

Czy w takiej sytuacji warto rozważyć kupno tego modelu? Czy Nokia 8 oferuje coś więcej od sprzętów konkurencji? W tym momencie nie możemy odpowiedzieć na to pytanie. Przekonamy się o tym już niebawem. Gdy czytacie ten tekst, już korzystam z testowego egzemplarza Nokii 8.

Niebawem na łamach Spider’s Web pojawią się pierwsze wrażenia.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst