REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Nokia 3310 ponownie odświeżona. Nowy model obsłuży sieci 3G

Zbudowana z niedrogich części i sentymentów Nokia 3310 okazała się hitem od firmy HMD. Niestety, miała pewien problem: korzystała z tak starego modemu, że nie wszystkie sieci ją obsługiwały. Dlatego też powstała nowa wersja telefonu.

28.09.2017
18:05
Nokia 3310 3G
REKLAMA
192 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Nokia 3310 od HMD nie ma za wiele wspólnego od tak samo nazywającego się telefonu sprzed wielu lat. Choć niewątpliwie nawiązuje do niego nie tylko nazwą. Sam telefon od samego początku był promowany tak, by przypomnieć nam nasz sentyment do tamtej poniekąd genialnej konstrukcji. Czy to się udało?

Opinie są różne. Telefon ponoć sprzedał się bardzo dobrze. Po części, dzięki wspaniałej marce, a po części dzięki bardzo niskiej cenie. Choć samo urządzenie… cóż, no nie jest to ani superwytrzymały i superstabilny model 3310, ani też nowoczesny smartfon. Nasze wątpliwości możecie zresztą obejrzeć na tym materiale wideo:

Nokia 3310 3G rozwiązuje jeden problem poprzedniego modelu.

I nie mam tu na myśli tylko oczywistej różnicy, jaką jest szybszy transfer danych w sieciach 3G. Niektórzy operatorzy nie chcą już rejestrować aktywacji nowych telefonów w sieciach 2G, bo powoli odchodzą od świadczenia tych usług. To oznacza, że Nokia 3310 nie była dostępna w sprzedaży w wielu miejscach na świecie.

Na dodaniu modemu zmiany jednak się nie kończą. Nokia 3310 3G dostępna będzie w nowych wersjach kolorystycznych (żółty, czerwony, lazurowy i węgiel drzewny), ma mieć też delikatnie zmodyfikowaną bryłę obudowy. HMD usprawnił też ponoć interfejs telefonu oraz chwali się, że telefon nadal wytrzyma bez ładowania 27 dni w trybie czuwania lub 6,5 godziny rozmów.

Nokia 3310 3G class="wp-image-598802"
REKLAMA

Jej ekran QVGA ma 2,4 cala, a urządzenie będzie ponadto wyposażone w dwumegapikselowy aparcik, obsługę kart microSD. W telefonie znajdzie się Opera Mini jako podstawowa przeglądarka internetu. Obowiązkowo – to już potwierdzone – trafi do niego także odświeżona wersja Snake’a.

Telefon ma kosztować 69 euro. Nie mamy jeszcze oficjalnego potwierdzenia jego dostępności w Polsce, ale jesteśmy przekonani, że będzie on oferowany również i na naszym rynku. Ma być dostępny w sprzedaży od połowy przyszłego miesiąca.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA