REKLAMA

SanDisk prezentuje karty microSDXC dla konsoli Nintendo Switch. Poznasz je już z daleka, po opakowaniu

Należący do Western Digital SanDisk to kolejna firma, która tworzy dedykowane rozwiązania dla hybrydowej konsoli Nintendo Switch. Ich karty zostały oznaczone oficjalnym certyfikatem gwarantującym pełną kompatybilność  urządzeniem do gier wideo.

01.09.2017 14.49
SanDisk prezentuje karty microSDXC dla konsoli Nintendo Switch
REKLAMA
REKLAMA

SanDisk to nie pierwsza firma, która chce skorzystać na rosnącej popularności konsoli Nintendo Switch. Wcześniej produkty dedykowane Switchowi reklamowali tacy producenci jak Hori, SteelSeries czy nawet Razer. Do tego grona dołącza znany producent nośników pamięci, oferujący karty microSDXC dedykowane konsoli Nintendo Switch.

Karty SanDiska rozpoznacie już z daleka, dzięki charakterystycznym pudełkom.

 class="wp-image-588282"

Na nich znajdziecie postaci z gier Nintendo - odpowiednio Linka z The Legend of Zelda: Breath of the Wild dla wersji 64 GB oraz Mario z gry wyścigowej Mario Kart 8 Deluxe dla wersji 128 GB. Wizualne różnice są widoczne również na samej karcie. Te dedykowane konsolom Nintendo posiadają wyraźne logo Switcha naniesione na lewą część nośnika. Przydatne, o ile posiadacie wiele kart microSD, żonglując nimi między urządzeniami. Dzięki logo konsoli na pewno nie pomylicie karty z żadną inną.

Poza wyróżniającym się opakowaniem oraz nadrukiem na plastiku, karty SanDiska to po po prostu solidne microSDXC, które nadadzą się do wielu innych urządzeń. Nośnik posiada dobre parametry odczytu (nie mylić z zapisem), co realnie przekłada się na prędkość działania gry. Im szybszy odczyt, tym prędzej załaduje się lokacja w grze wideo oraz szybciej zniknie pasek postępu. Różnice w grach pokroju The Legend of Zelda: Breath of the Wild czy Mario Kart 8 Deluxe sięgają kilku sekund, także nie jest to parametr bez znaczenia.

Po co SanDiskowi takie karty?

 class="wp-image-588283"

Przede wszystkim po to, aby dotrzeć do stale powiększającego się grona posiadaczy konsoli Nintendo Switch. Wielu z nich to tak zwani niedzielni gracze, którzy mogą nie mieć bladego pojęcia czym jest prędkość zapisu, prędkość odczytu, standard Extended Capacity, UHS czy klasa karty. Gdy tacy odbiorcy wybiorą kartę z certyfikatem Nintendo oraz Mario na opakowaniu, mają pewność, że dokonują zakupu solidnego nośnika gwarantującego przyzwoite czasy odczytu danych.

REKLAMA

Współpraca z SanDiskiem jest ważna również dla Nintendo.

Producent nośników pamięci posiada świetną ekspozycję w sieciach RTV AGD. Opakowania z Linkiem oraz innymi bohaterami gier Nintendo to reklama sama w sobie, przypominająca osobom odwiedzającym sklepy o istnieniu takiego produktu jak Nintendo Switch. Chociaż na Zachodzie handheld sprzedaje się jak świeże bułeczki, dobrej reklamy nigdy za wiele.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA