REKLAMA

Jedziesz taksówką i nagle ktoś się dosiada. Tak działa mytaxi match

mytaxi match to zupełnie nowa usługa, która pozwoli na współdzielenie przejazdu taksówką z innym użytkownikiem. Dzięki niej będzie można poznać nowych ludzi oraz znacznie obniżyć koszt podróży.

13.09.2017 12.38
myTaxi match to usługa współdzielenia przejazdu z inną osobą
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa jest pierwszym miastem, w którym wystartowała ta usługa. mytaxi zdecydowało się na wybór takiej lokalizacji po przeprowadzeniu ankiet wśród kierowców. To właśnie w Stolicy największy odsetek taksówkarzy był zainteresowany taką formą transportu. Można pokusić się o stwierdzenie, że jest to nasz lokalny odpowiednik usługi uberPool.

Mapa dostępności mytaxi match. class="wp-image-591225"
Mapa dostępności mytaxi match.

Oferta ta jest skierowana przede wszystkim do młodych ludzi. Aż 72 proc. warszawiaków w wieku 22-29 lat deklaruje, że chętnie skorzystałoby z takiej formy transportu. Z wewnętrznych testów wynika, że 93 proc. klientów docenia mytaxi match za możliwość obniżenia kosztu przejazdu, 89 proc. za nowoczesność usługi, a 43 proc. postrzega taki przejazd jako szansę na poznanie nowych ludzi.

Jak działa mytaxi match?

Do użytkownika korzystającego z tej usługi w trakcie przejazdu dobierany będzie dodatkowy pasażer, który chce poruszać się na podobnej trasie. Osoby takie będą podróżować razem i każda z nich zapłaci wyłącznie za swoją część kursu. W ten sposób obniżą koszt przejazdu. Jeżeli aplikacja nie znajdzie pasażerowi partnera do przejazdu, pasażer odbędzie standardowy kurs z ceną obniżoną o 25 proc. W mytaxi match będą dostępne wyłącznie przystępne cenowo taksówki, których stawka wynosi nie więcej niż 2 zł za kilometr.

 class="wp-image-591226"
System działania mytaxi match.

Taksówkarz może dobrać do kursu wyłącznie jednego pasażera. Jako że typowa taksówka mieści maksymalnie czterech pasażerów, każdy z płacących może zabrać ze sobą do taksówki maksymalnie jedną osobę. Trzeba tu zaznaczyć, że gdy w samochodzie znajdą się cztery osoby, jazda może być nie do końca komfortowa. Jednak z drugiej strony w ten sposób można ograniczyć emisję spalin oraz zmniejszyć korki na drogach. Coś za coś.

Jak skorzystać z mytaxi match?

Jeżeli używaliście już mytaxi i wykonaliście tak podstawowe czynności jak rejestracja konta oraz dodanie sposobu płatności, wystarczy na ekranie głównym aplikacji wybrać opcję “match” i zamówić przejazd. To tyle. Zamówiłem już jeden przejazd tego typu, jednak nikt się do mnie nie dosiadł. Po zakończeniu kursu dostałem jednak kupon o wartości 25 proc. przejazdu, który mogę wykorzystać podczas następnego kursu.

REKLAMA

mytaxi match wydaje się ciekawą opcją, która może obniżyć koszt podróży nawet o 40 proc. W takiej sytuacji mytaxi staje się usługą tańszą od Ubera, co może mieć spore znaczenie, ponieważ w jej przypadku mamy gwarancję, że podróżujemy z licencjonowanym kierowcą.

Krótko mówiąc, za cenę niższą niż w Uberze możemy skorzystać z usług profesjonalisty.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA