RTV  / Relacja

Ta ekspozycja reklamowa LG jest tak dobra, że muszę wam ją pokazać

Wielkie targi to okazja do zaprezentowania swojego produktu bardzo szerokiej publiczności. Możliwości są jednak ograniczone z uwagi na charakter takiego wydarzenia. Tej ekspozycji to się jednak udało.

Otwarte na szeroką publiczność targi to zazwyczaj ciekawe, ale też bardzo wyczerpujące wydarzenie. Jest tu bardzo tłoczno i bardzo głośno. Po paru godzinach przebywania w takim miejscu łatwo nabawić się bólu głowy, co jest szczególnie kłopotliwe w przypadku takich imprez jak IFA 2017, na których dominują obok AGD sprzęty RTV.

Jak pokazać jakość obrazu i dźwięku w takim miejscu, w którym ani oświetlenie, ani wszechobecny hałas temu nie sprzyjają? Większość wystawców próbuje wywołać w nas emocje i zwrócić uwagę różnymi instalacjami artystycznymi lub wielkimi neonami informującymi o tym, dlaczego to właśnie ich produkt miażdży konkurencję.

Dowiedzieć się to nie znaczy doświadczyć. A poniższy pomysł urzeka prostotą i skutecznością rozwiązania problemu.

LG OLED Signature W jest jednym z najumiejętniej zaprezentowanych produktów na IFA 2017.

LG OLED Signature W IFA 2017

A już na pewno w kategorii RTV. Powyższe zdjęcie nie jest photoshopowym tworem z katalogów produktowych, wykonałem je telefonem komórkowym. Ekspozycja nie znajduje się też w innym połączonym z Berlinem wymiarem, gdzie świeci słońce i jest zielono za oknem. To zwykły, umieszczony za przeszklonymi drzwiami pokój z gołymi białymi ścianami. Doskonała iluzja to efekt pracy zestawów projektorów wysokiej klasy, co nadaje niesamowity kontekst genialnej jakości obrazu zapewnianej przez LG OLED TV.

Umieszczony na środku telewizor z płynnie co kilkanaście sekund zmieniającymi się obrazami jest zawieszony na ścianie bez użycia stojaka. Telewizory picture-on-wall są tak cienkie i lekkie, że niczym obraz w antyramie bezpośrednio przylegają do ściany, przez co wyglądają wręcz, jakby były zawieszone w przestrzeni. Iluzję optyczną potęgują też stosowane przez LG w tych telewizorach przeźroczyste, właściwie niewidoczne taśmy do zasilania i łączności z soundbarem, przez co cały zestaw w tej scenerii prezentuje się zjawiskowo.

Całość uzupełnia dźwięk, który nawet nie próbuje przekrzyczeć gwaru targów. Oferuje w zamian ciche, spokojne dźwięki, podkreślając przewagę, jaką dają zestawy dźwiękowe z Dolby Atmos.

Nie wiem kto to wymyślił. Ale powinien dostać podwyżkę.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst