REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Idealny gadżet na grilla i pod namiot - smartfon LG... odstraszający komary

Według danych LG, dzięki modelowi K7i pozbędziemy się 3 z 4 natrętów.

28.09.2017
15:04
Idealny gadżet na polskie grillowania? Smartfon odstraszający komary: LG K7i
REKLAMA
REKLAMA

Wyświetlacze na całe obudowy, wymienialne dodatki czy opcja ściskania telefonu - producenci szukają coraz to nowych możliwości wyróżnienia się na rynku, gdzie wiele smartfonów różni się tylko specyfikacją. Dobrze wie o tym LG, które rok temu próbowało pobić konkurentów wymienialnymi modułami. Nie udało się - LG G5 raczej nie zostanie zapisany w annałach firmy jako sukces, ale Koreańczycy nie rezygnują z ciekawych dodatków.

W Indiach pojawi się LG K7i z modułem odstraszającym komary.

 class="wp-image-598721"

Moduł wysyłający ultradźwięki będzie częścią tylnej obudowy. Producent dostarczy także standardową wersję klapki, pozbawioną wystającego głośnika, i stojak do postawienia telefonu.

W testach, na które powołuje się LG, K7i miał odstraszać prawie 3/4 komarów egipskich.

Dlaczego LG planuje wprowadzić to urządzenie właśnie w Indiach? Ponieważ to właśnie ten kraj ma z komarami duży problem. Komary egipskie świetnie radzą sobie w warunkach tropikalnych z dużą dostępnością wody, gdzie mogą składać jaja. Indie są dla nich idealnym celem.

 class="wp-image-598727"
Występowanie komara egipskiego. Źródło: Wikipedia.

Niestety przy okazji wypijania krwi z Hindusów komary przenoszą też dengę, która rocznie zabija 25 tys. ludzi.

Podczas odwiedzin tego kraju każdą noc przesypiałem pod moskitierą, która jest standardowym wyposażeniem domów w tej części świata, ale nie gwarantuje 100-procentowej ochrony. Hindusi bardzo często łączą ją bowiem z rozpalaniem specjalnych substancji, których dym ma odstraszać komary, czy włączaniem brzęczyków - małych urządzeń emitujących ultradźwięki.

Poza modułem anty-komarowym LG K7i to raczej przeciętniak.

REKLAMA

Ma 4-rdzeniowy procesor, 2 GB RAM-u, 16 GB pamięci na aplikacje i kamerę 8 Mpx. Mimo to chętnie zabrałbym takiego smartfona na majówkę, kiedy nieprzyjemne bzyczenie odbiera chęć do "posiadówek" przy ognisku. Smartfon kupić będzie można jednak tylko w Indiach za ok. 120 dol., czyli 440 zł.

Co ciekawe, to nie pierwsze urządzenie od LG z modułem odstraszającym komary. Wcześniej pojawiły się m.in. klimatyzator i telewizor.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA