REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Media

Dominikanin podbija Patronite'a. Langusta na palmie Adama Szustaka dostanie 20 tys. zł miesięcznie

Dominikanin, o. Adam Szustak, znany internautom przede wszystkim z popularnego kanału na YouTubie, odniósł duży sukces. Jego fani zadeklarowali się wspierać go kwotą 19 685 zł miesięcznie.

04.09.2017
13:27
Adam Szustak - Langusta na palmie
REKLAMA
REKLAMA

Adama Szustaka nie trzeba przedstawiać chyba nikomu w katolickiej części Internetu (jeżeli takowa istnieje). Znają go świetnie subskrybenci jego kanału Langusta na palmie, ale też uczestnicy głoszonych przez niego rekolekcji czy czytelnicy jego książek. O Szustaku słyszeli nie tylko jego - wybaczcie niezbyt przystające do księdza słowo - fani, ale też przeciwnicy. Ojciec Adam Szustak ma takowych, bo to człowiek z ogromną charyzmą, a jego przekaz wywołuje różne reakcje.

Twórca kanału Langusta na palmie kieruje się dewizą własnego zakonu, dominikanów. Wielekroć i w różnych miejscach podkreślał, że jego celem jest głoszenie Ewangelii wszystkim, wszędzie i na wszystkie sposoby. Medium, które w tym celu wybrał, jest Internet.

Youtube'owy kanał Szustaka śledzi ponad ćwierć miliona osób.

W skali YouTube'a być może do rekordu daleko. Choćby taki SA Wardęga ma 3,5 mln subów. Gdy spojrzymy przez pryzmat niszy, wynik można uznać za bardzo dobry. Tego katolickiego kapłana subskrybuje na YouTubie 234 tys. osób. Dla porównania inne osoby znane w "katolickim" YouTubie nie przekraczają często kilku-, kilkunastu tysięcy subskrybentów.

O. Szustak doskonale zdaje sobie sprawę ze skali swojego sukcesu w Internecie. Postanowił więc... przejąć YouTube'a.

Dominikanin tłumaczy, że YouTube jest jedną z największych ambon świata. Twierdzi też, że trzeba ją wykorzystać "na każdy możliwy sposób". Co zamierza więc zrobić? Znów oddajmy mu głos. Chce "zalać cały YouTube Słowem Bożym".

W tym celu twórca kanału Langusta na palmie rozpoczął zbiórkę w serwisie Patronite. Pierwszym celem, który wyznaczył, było 7 tys. zł miesięcznie. Bardzo łatwo udało mu się tę kwotę uzbierać, a nawet ją przekroczyć. W momencie pisania tego tekstu projekt zyskał 1193 patronów, którzy deklarują miesięczne wpłaty na poziomie 19 685 zł.

W jaki sposób o. Szustak chce wykorzystać pieniądze?

Kapłan widzi dalszy rozwój swojego youtube'owego medium i realizację wyżej przedstawionych celów w profesjonalizacji. Do tej pory to on sam zajmował się całym procesem produkcyjnym. Co oczywiste, zabierało to wiele czasu. Dlatego Langusta na palmie zatrudni operatorów i montażystów, którzy wezmą na siebie techniczne aspekty tworzenia treści.

Szustak zamierza stworzyć dwa kolejne kanały. Na pierwszym z nich, wraz ze współbraćmi z Zakonu Kaznodziejskiego, będzie publikował komentarze do czytań biblijnych. Jeżeli uda się uzyskać wsparcie rzędu 25 tys. zł miesięcznie, powstanie trzeci kanał, którego szczegółów o. Szustak nie chce zdradzać.

Przy 40 tys. zł dominikanin chce zorganizować serię spotkań w realu. Wyjść ze świata wirtualnego do realnego.

Chcielibyśmy bardzo ruszyć w Polskę z wielkimi spotkaniami kaznodziejsko wielbieniowymi. Wyobraźcie sobie wielotysięczną salę, gdzie razem będziemy mogli słuchać Słowa głoszonego z mocą i będziemy wielbić - czytamy.

REKLAMA

Szustak świetnie wyczuł moment.

Sukces zbiórki jest niezaprzeczalny. Dominikanin powoli zbliża się do poziomu wsparcia, jakie osiągnęli na Patronite członkowie Grupy Filmowej Darwin (1579 patronów, 33 380 zł miesięcznie). "Lokomotywa" Patronite'a, Krzysztof Gonciarz, może obecnie liczyć na miesięczne wsparcie rzędu 11 625 zł.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA