Od laika do eksperta. Kurs tworzenia stron WWW może pomóc w zdobyciu nowego zawodu

Lokowanie produktu

Tworzenie stron internetowych to umiejętność w dzisiejszych czasach nie tylko przydatna, ale i pożądana. Kurs tworzenia stron WWW w HTML i CSS od podstaw do eksperta oferowany przez Udemy ma podstawową zaletę: możemy uczyć się bez wychodzenia z domu. W zasadzie z własnej kanapy.

04.09.2017 17.53
Kurs tworzenia stron WWW w HTML i CSS od podstaw do eksperta

Nie trzeba dziś chyba nikogo przekonywać, że umiejętność tworzenia stron WWW nie tylko może się przydać, ale nawet otworzyć nam drzwi do kariery. Znajomość struktury witryn internetowych, ale również podstaw HTML i CSS to świetny punkt wyjścia.

Próbując tworzyć własną stronę zdobędziemy potrzebną wiedzę, którą ostatecznie będziemy mogli pogłębiać, zyskując nowe kompetencje. Nic nie stoi na przeszkodzie, byśmy po jakimś czasie znaleźli zatrudnienie w branży. Choćby w roli front-end developera.

Sam uczyłem się podstaw kilkanaście lat temu. Były to czasy, gdy wiedzę czerpało się z for internetowych, a nieliczne kursy online nie różniły specjalnie od uczenia się z książek.

Dziś nauka jest nie tylko przyjemna, ale i efektywna.

Jakże często od nauki odstrasza nas własna niewiedza. To paradoks, bo przecież po to zdobywamy nowe umiejętności, by poznać dany obszar. Oferowany przez Udemy kurs tworzenia stron WWW w HTML i CSS od podstaw do eksperta zaczynamy praktycznie od zera.

Nie musimy wiedzieć czym jest HTML czy CSS. Ba, możemy mieć mgliste pojęcie o hostingu i edytorach dostępnych na rynku. Wszystkiego nauczymy się w trakcie.
Cel jest ambitny. Możemy być laikami, a kurs ma sprawić, że staniemy się ekspertami.

W jaki sposób się to odbędzie? Do nauki dostaniemy dużo materiałów. Przede wszystkim 46,5 godziny filmów instruktażowych. Kurs podzielono na 242 wykłady. Czego się nauczymy? Na początku poznamy zasadę działania Internetu. Dowiemy się, dlaczego strony widoczne są w sieci. Kurs od zera wymaga gruntownych podstaw. Bez zrozumienia logiki działania witryn internetowych, nie będziemy w stanie ich tworzyć.

Kolejne kursy wprowadzać będą bardziej fachową elementy. Dowiemy się zatem czym jest hipertekstowy język znaczników, znany bardziej jako HTML. Poznamy jego wersje i rozwinięcie w postaci HTML 5. Dalej dowiemy się czym są atrybuty, meta tagi czy walidacja strony.

Poznanie HTML bez CSS byłoby wiedzą ograniczoną. Dlatego kilka godzin kursu poświęcono kaskadowym arkuszom stylów. Oprócz elementarnych informacji na temat CSS, znajdziemy odpowiedź na pytanie czym różni się CSS od CSS 3. Prowadzący odkryje przez nami tajemnice przejść, gradientów, skalowania itp.

To nie koniec. Przed nami podstawy JavaScript, jQuery, XML czy AJAX.

Nie musimy się przejmować jeżeli nie znamy tych terminów i skrótów. Kurs proponowany przez Udemy ma sprawić, że przestaną być obco brzmiącymi zaklęciami. Docelowo po przejściu wszystkich lekcji mamy posiąść umiejętność tworzenia stron internetowych zgodnych z rynkowymi i branżowymi standardami.

Tylko od nas zależy, w jaki sposób wykorzystamy zdobytą wiedzę. Jedni kursanci ograniczą się do tworzenia prostych stron dla siebie, bliskich i przyjaciół. Inni będą zdobywać dalszą wiedzę i podejmą próbę zdobycia nowego zawodu. Żaden kurs nie zagwarantuje nam pracy, ale ciężka praca i ciągłe zwiększanie kompetencji mogą przyczynić się do jej zdobycia.

Kurs tworzenia stron WWW w HTML i CSS od podstaw do eksperta kosztuje 610 zł. Udemy przygotowało dla czytelników Spider’s Web atrakcyjną promocję. Za cały kurs zapłacicie 98 zł. Aż 84 proc. taniej, niż normalnie.

Lokowanie produktu
Najnowsze