Java otwiera drzwi do kariery. Naucz się programowania od podstaw

Lokowanie produktu

Czy da się nauczyć programowania od zera? To pytanie nurtuje szczególnie tych, którzy chcą zmienić zawód na lepiej płatny. Twórca kursu „Java od podstaw do eksperta - twórz własne aplikacje” obiecuje, że jest to możliwe.

23.09.2017 18.08
Java od podstaw do eksperta - twórz własne aplikacje

Świat wokół nas zmienia się błyskawicznie. Wiele zawodów odchodzi w niepamięć. Inne stają się pożądanymi. Eksperci wyliczają, że tylko w naszym kraju brakuje około 50 tys. programistów.
Swoich sił w programowaniu próbują nie tylko absolwenci wydziałów informatyki, matematyki czy fizyki. Również humaniści dostrzegają perspektywy rozwoju zawodowego, jakie daje branża IT.

Dla kogo jest ten kurs?

Decyzja o zmianie zainteresowań bywa trudna. Zwłaszcza, gdy studiowało się politologię, filozofię czy zdobyło licencjat na kierunku europeistyka. Wielu potencjalnych programistów rezygnuje już na starcie, będąc przekonanymi, że się nie nadają lub nie poradzą sobie.

Nie bez przyczyny wymieniłem powyższe kierunki. Nie miałem na celu umniejszania ich roli. Wśród moich znajomych są po prostu osoby, które skończyły tego rodzaju studia, a karierę robią w branży IT. Dziś na szczęście możemy uczyć się bez wychodzenia z domu.

Dlaczego warto nauczyć się programować w Javie?

Na stronie Oracle możemy znaleźć ciekawe statystyki. „97 proc. komputerów lokalnych, używanych w przedsiębiorstwach, korzysta z oprogramowania Java” – czytamy. Javy łatwo się nauczyć i jest ona świetnym punktem wyjścia do poznania innych języków. Filozofię, stojącą u jej podstaw wyraża slogan stworzony przez Sun Microsystems, firmę która stworzyła Javę. Brzmiał on: "Write once, run anywhere". Ta uniwersalność Javy powoduje, że jest ona wykorzystywana przez wiele firm. Korzysta z niej choćby Google, Slack, Amazon czy LinkedIn.

Java jest wreszcie jednym z domyślnych języków w procesie tworzenia aplikacji dla systemu Android. Jest również jednym z najbardziej pożądanych języków przez pracodawców. Dlatego, jeżeli myślałeś o zmianie zawodu na lepiej płatny, to zdobycie wiedzy na temat tworzenia aplikacji Java może ci pomóc w zdobyciu wymarzonej pracy.

Czego się nauczysz?

Tytuł kursu „Java od Podstaw do Eksperta - twórz własne aplikacje” nie jest przypadkowy. Za jego cel można uznać umiejętność tworzenia aplikacji. Kurs składa się z 31 godzin filmów i 3 artykułów. Poznasz składnię Javy, typy zmiennych czy wyrażenia warunkowe. Podczas jego trwania będziesz tworzył aplikację do kompresowania plików.

Bonusem są trwające 2,5 godziny lekcje na temat tworzenia aplikacji w środowisku Android Studio, co dodatkowa ukierunkowuje kurs. Zaletą szkolenia jest fakt, że możemy odbyć je w dowolnym miejscu i wybranym przez nas momencie.

Ile kosztuje kurs?

Kurs normalnie kosztuje 460 zł. Obecnie dzięki wykorzystaniu kodu promocyjnego możesz otrzymać dożywotni dostęp z 86-procentową zniżką. Do dziś zarejestrowało się ponad 2600 użytkowników. „Obal mit, że programowanie jest dla nielicznych” – zachęca Arkadiusz Włodarczyk, twórca kursu „Java od podstaw do eksperta - twórz własne aplikacje”. Jeżeli w ciągu 30 dni stwierdzisz , że kurs nie spełnia twoich wymagań Arek zwróci ci pełną kwotę. 

Lokowanie produktu
Najnowsze