Bezpieczeństwo  / Patronat medialny

Canon pokaże ci, jak zadbać o bezpieczeństwo danych w firmie. Zapraszamy na IT Future Expo

Wycieki danych są nieodłączną częścią dzisiejszej rzeczywistości, ale nie muszą być częścią twojej firmy. Rusza impreza IT Future EXPO, podczas której eksperci Canon Polska powiedzą ci, jak dbać o dane firmowe.

Właściwie każda osoba, która aktywnie korzysta z internetu, spotkała się z tematem wycieku danych osobowych. Zjawisko jest niebezpieczne nie tylko z punktu widzenia konsumentów, ale także z punktu widzenia firm.

Jeśli prowadzisz przedsiębiorstwo, powinieneś przygotować się na nadchodzące zmiany. Już w maju 2018 roku wchodzą w życie nowe przepisy GDPR/RODO, które obejmą przedsiębiorców.

Nowe rozporządzenie GDPR/RODO (General Data Protection Act / Rozporządzenie Ogólne o Ochronie Danych Osobowych) wejdzie w życie z dniem 25 maja 2018 roku. Nowe prawo dotyczy wszystkich firm działających na terenie Unii Europejskiej, a więc także w Polsce.

Celem rozporządzenia jest kompleksowa regulacja sposobu ochrony danych osobowych w Unii Europejskiej. Jeżeli twoja firma w jakikolwiek sposób gromadzi lub przetwarza dane osób fizycznych, rozporządzenie narzuci na nią wymóg o wiele bardziej restrykcyjnej ochrony tychże danych.

Każda firma będzie miała obowiązek zapewnienia bezpieczeństwa danych nie tylko na etapie przetwarzania, ale też na etapie projektowania wszelkich wdrażanych rozwiązań. UE będzie brała na celownik wszelkie wycieki i nieprawidłowości. Jeśli zdarzy się wyciek, kary będą surowe: do 20 mln euro lub do 4 proc. rocznego obrotu przedsiębiorstwa.

Czy twoje firma jest gotowa na te zmiany?

Jeżeli temat bezpieczeństwa danych w formie jest ci bliski, zapraszamy na IT Future Congress na PGE Narodowy.

20 września 2017 na stadionie PGE Narodowy w Warszawie odbędzie się IT Future EXPO 2017, czyli 5. edycja corocznego spotkania B2B poświęconego trendom i innowacjom w IT.

Jednym z kluczowych punktów wydarzenia jest konferencja IT Future Congress, podczas której ponad dwudziestu doświadczonych prelegentów podzieli się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w IT

Wydarzenie jest możliwe dzięki firmie Canon, która została sponsorem strategicznym imprezy.

Canon Polska dzieli się ekspercką wiedzą już przed wydarzeniem.

Jeszcze przed rozpoczęciem targów IT Future EXPO 2017 możesz zapoznać się z tematem, dzięki materiałom przygotowanym przez Canona.

Na stronie securido.niebezpiecznik.pl znajdziesz szczegółowy raport “Bezpieczne Dane w Twojej Firmie 2017” przygotowany wspólnie przez Canona oraz blog Niebezpiecznik.pl. W publikacji Canon dzieli się ekspercką wiedzą na temat bezpieczeństwa dokumentów, także w kontekście nadchodzących regulacji prawnych.

W raporcie pojawiają się również bardziej niecodzienne zagadnienia. Jednym z nich jest MITM, czyli… podsłuchiwanie wydruków sieci lokalnej. Pliki cache i firmowe urządzenia wielofunkcyjne mogą mówić o twojej firmie więcej, niż chciałbyś. Canon w obszernym artykule pokazuje swoje doświadczenia z wykonywaniem testów bezpieczeństwa w polskich firmach.

Więcej specjalistycznej wiedzy na ten temat będzie można zasięgnąć podczas wydarzenia.

Wykład “Wszystko można zhackować” przeprowadzony przez Canona i Niebezpiecznik.pl przedstawi więcej niecodziennych przykładów ataków na infrastrukturę. Na wykładzie pojawi się też część Canona opowiadająca o tym, jak firma odpowiada na zagrożenia.

Podczas wydarzenia odbędzie się też panel dyskusyjny pt. „Twoja firma jest tak bezpieczna, jak twoje drukarki”, przeprowadzony przez ekspertów z firmy Canon. Więcej informacji można znaleźć pod tym adresem. Po godzinie 14:00 Kuba Mrugalski, tester, pentester i dziennikarz Niebiezpiecznika - zademonstruje na stoisku Canona jak można hackować współczesne urządzenia, które otaczają nas w biurze i domu.

Wejściówkę na wydarzenie możesz wygrać w konkursie.

Rejestracja na wydarzenie jest bezpłatna dla firm spoza sektora IT. Jeśli twoje przedsiębiorstwo działa w zakresie informatyczno-technologicznym, koszt wejściówki to 100 zł.

Canon przygotował jednak konkurs, w którym można zdobyć wejściówkę za darmo. Wystarczy rozwiązać test bezpieczeństwa i odpowiedzieć na ostatnie, otwarte pytanie. Canon wybierze zwycięzców, którzy zgarną wejściówkę i klucze Yubikey.

Powodzenia i do zobaczenia na PGE Narodowym już 20 września 2017, gdzie nie zabraknie również Spider’s Web.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst