Bezpieczeństwo  / Patronat medialny

Hakowanie znaków drogowych i drukarek. Tak było na IT Future EXPO

Targi IT Future EXPO to mnóstwo eksperckiej wiedzy, rozmów, spotkań, wykładów i nowych technologii w służbie bezpieczeństwa. Zobacz, jak było na tegorocznej edycji imprezy.

IT Future EXPO 2017 były już piątą edycją spotkania biznesowego poświęconego trendom oraz innowacjom IT.

Podczas całej serii prelekcji eksperci dzielili się swoją wiedzą na temat danych i ich bezpieczeństwa, zwłaszcza w kontekście firm i biznesu.

Tuż obok przestrzeni konferencyjnej trwały targi, podczas których wystawcy wielu firm chwalili się swoimi rozwiązaniami.

Hostessy - ewidentnie dbające o bezpieczeństwo - zapraszały na stoiska firm.

Wśród gości przechadzali się też samurajowie, u których można było wygrać wejściówki na zamknięty wykład organizowany przez Canon Polska.

A jeśli jesteśmy przy Canonie, stoisko tej firmy robiło największe wrażenie. Japońscy samurajowie stali na straży biurowych urządzeń wielofunkcyjnych.

Inne stoiska zachęcały gadżetami…

…możliwością rywalizacji…

…i ochłodzenia się przy orzeźwiającym napoju.

Nie zabrakło też nowych rozwiązań sprzętowych.

A także pokazu supernowoczesnych technologii.

Osoby odwiedzające targi mogły zaczerpnąć świeżego powietrza wychodząc na trybuny Stadionu Narodowego, na którym odbywała się impreza.

Stadion nigdy nie śpi. Na płycie trwały już przygotowania do kolejnego wydarzenia.

Po pierwszych prelekcjach przyszedł czas na debatę, którą poprowadził Przemysław Pająk.

Jego rozmówcami byli Patryk Wąsowicz z Canon Polska, Konstanty Młynarczyk z Chipa i Jakub Mrugalski z Niebezpiecznik.pl.

Debata nosiła tytuł „Twoja firma jest tak bezpieczna, jak twoje drukarki”, a uczestnicy dowiedli słuszności tego twierdzenia.

Poza przykładami zabezpieczeń sprzętowych, nie zabrakło odwołań do czynnika ludzkiego, w tym socjotechniki stosowanej przez współczesnych hakerów.

Na podłodze można było znaleźć znaki prowadzące na dodatkowe wydarzenie, czyli wykład za zamkniętymi drzwiami.

Gości przed wykładem "Wszystko można zhackować" zorganizowanym przez Niebiezpiecznik.pl i Canon Polska witała taka oto para.

Sala zapełniła się gośćmi, a Jakub Mrugalski z Niebezpiecznik.pl zaczął zaskakującą opowieść i znakach drogowych, żarówkach, drukarkach i telewizorach. Czyli urządzeniach podłączonych do internetu.

I choć tematyka dotycząca bezpieczeństwa była bardzo poważna, to podczas dwugodzinnego wykładu nie brakowało historii, po których sala wybuchała śmiechem.

Sprawdziła się też lokalizacja w jednej z sal konferencyjnych w biznesowej części Stadionu Narodowego.

I tym optymistycznym akcentem zakończyliśmy nasz udział w tegorocznej edycji IT Future EXPO!

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst