REKLAMA

iPhone 8 oraz iPhone 8 Plus. Oto nowe telefony Apple!

Apple właśnie pokazał nowe telefony. Tak jak się spodziewaliśmy, pominięto iPhone'a 7s i iPhone'a 7s Plus. Następcami poprzednich modeli są iPhone 8 i iPhone 8 Plus.

12.09.2017 18.00
iphone 8 plus
REKLAMA
REKLAMA

Dwa nowe telefony Apple'a na pierwszy rzut oka znów przypominają telefony zaprezentowane 3 lata temu. iPhone 8 i iPhone 8 Plus mają podobny kształt obudowy co iPhone 6. Diabeł oczywiście tkwi w szczegółach.

 class="wp-image-590777"

Apple przekonuje, że to zupełnie nowy design.

Urządzenia z dumą prezentował Phil Schiller. Zaczął opowiadać o tym, co się zmieniło w nowych telefonach w porównaniu do zeszłorocznych modeli.

W nowych telefonach Apple'a powróciły szklane plecki. Firma odeszła od tego pomysłu lata temu, ale teraz uznała, że najwyższy czas by szkło jako materiał wykończeniowy wróciło. Dzięki temu iPhone'y można ładować bezprzewodowo.

Oprócz tego do produkcji iPhone'ów wykorzystywane jest specjalnie przygotowane dla Apple'a aluminium, które wzmacnia konstrukcję obudowy. W środku wykorzystano zaś stalowe elementy.

 class="wp-image-590778"

iPhone 8 i iPhone 8 Plus otrzymały zupełnie nowe ekrany.

Co prawda obudowa ma takie same ramki dookoła wyświetlaczy o takich samych przekątnych - 4,7-cala i 5,5-cala - ale firma pochwaliła się, że to zupełnie nowe panele, a nie te używane w zeszłorocznych modelach.

Nowe ekrany korzystają z technologii True Tone. Dzięki temu iPhone'y, tak jak iPady dostosowują nie tylko jasność wyświetlacza, ale też temperaturę barw do warunków otoczenia. Nie zabrakło oczywiście szerokiego pokrycia kolorów oraz technologii wykrywania nacisku 3D Touch.

Apple usprawniło też inne podzespoły. Pojawiły się nowe głośniki stereo: o 25 proc. głośniejsze i z głębszym basem. Nadal będą umieszczone w tym samym miejscu - jeden nad ekranem w głośniku do rozmów, a drugi na dolnej krawędzi.

Wygląda na to, że Apple A11 to najszybszy mobilny procesor na świecie. class="wp-image-590785"

iPhone'a 8 i iPhone'a 8 Plus napędza zupełnie nowy układ - Apple A11 Bionic.

Nowy układ ma sześć rdzeni i 4,3 mld tranzystorów. Dwa podstawowe rdzenie oferują 25 proc. więcej mocy niż te z iPhone'a 7 i iPhone'a 7 Plus, a cztery bardzo wydajne mają 75 proc. więcej mocy niż te z Apple A10.

Układ graficzny ma być z kolei 30 proc. szybszy niż ten stosowany w poprzednim układzie i o połowę mniej łakomy na prąd. Pojawił się też zupełnie nowy procesor obrazu, który pozwoli uzyskać jeszcze lepsze fotografie. Autofokus będzie działał lepiej przy kiepskim oświetleniu.

Aparat fotograficzny nadal będzie robił zdjęcia o wielkości 12 Mpix, ale nowy sensor ma przechwytywać 83 proc. więcej światła. Dobrą wiadomością jest to, że podstawowy iPhone 8 będzie miał optyczną stabilizację obrazu, ale podwójny obiektyw pozostanie wyróżnikiem modelu z plusem.

 class="wp-image-590801"

Podwójna kamera w iPhonie 8 Plus pozwoli na wykonywanie zdjęć z wykorzystaniem technologii Portrait Lighting.

Oprócz typowych zdjęć portretowych będzie można teraz dodatkowo bawić się światłem na nich. To coś innego niż zwykłe filtry na zdjęcia... chociaż z perspektywy użytkownika wygląda to bardzo podobnie do nich. Ciekaw jestem, jak to będzie działać w praktyce.

Nowości doczekała się też rejestracja wideo. Nowy telefon potrafi nagrywać wideo w rozdzielczości 4K przy 60 klatkach na sekundę. Tryb slo-mo w 240 klatkach wspiera teraz rozdzielczość 1080p.

 class="wp-image-590813"

Aparaty w nowych telefonach zaprojektowano z myślą o rozszerzonej rzeczywistości.

Rejestrują obraz w 60 FPS i mają dobrze rozpoznawać otoczenie nawet przy kiepskim świetle. Wspierają to czujniki ruchu, które lepiej rejestrują położenie telefonu w przestrzeni.

Układy CPU i GPU również projektowano z myślą o AR. Podczas prezentacji zobaczyliśmy pierwsze demo gry napisanej z myślą o iPhone'ach 8 i 8 Plus.

 class="wp-image-590809"

Przyszłość bez kabli.

Phil Schiller wrócił na scenę i zaczął nas przekonywać, że w świecie przyszłości nie ma kabli. Nowe iPhone'y będą wspierać standard bezprzewodowego ładowania QI. To otwarty standard, a wszystkie certyfikowane maty do ładowania powinny działać z nowym telefonem Apple'a!

Oczywiście wraz z bezprzewodowo ładowanym iPhone'em Apple dostarczy też własne ładowarki. W sprzedaży w Apple Store'ach będą dostępne akcesoria od takich marek jak Belkin i Mophie.

Zaprezentowano oczywiście akcesorium certyfikowane przez Apple, ale wyprodukował je właśnie Belkin. Okrągła mata do ładowania bezprzewodowego przypomina nieco ładowarkę do Apple Watcha.

Na koniec niespodzianka - iPhone 8 i iPhone 8 Plus mają wspierać szybkie ładowanie. Oby to nie chodziło to, że można telefon ładować szybciej ładowarką od iPada, co działa już od kilku lat i odbiega pod względem szybkości uzupełniania energii od androidowej konkurencji.

 class="wp-image-590819"

iPhone 8 i iPhone 8 Plus - pojemność i ceny.

REKLAMA

iPhone 8 będzie dostępny w wariantach o pojemności 64 GB i 256 GB w cenach zaczynających się od 699 dol. iPhone 8 Plus też będzie dostępny w wersjach 64 GB i 256 GB w cenie od 799 dol.

15 września 2017 będzie można składać zamówienia. 19 września pojawi się pełna wersja iOS 11, a 22 września będzie można odebrać zamówione iPhone'y.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA