REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Nie, Google Play nie ukryje ocen aplikacji i nie zastąpi ich wagą plików

Na podstawie jakich informacji decydujesz się na zainstalowanie nowych aplikacji z Google Play? Wielu użytkowników polega na ocenach innych osób. Dlatego wątpię, żeby Google chciał ukryć przed nami tę informację.

18.09.2017
17:25
Google Play nie ukryje ocen aplikacji i nie zastąpi ich wagą plików
REKLAMA
REKLAMA

Pewien użytkownik Reddita zauważył na swoim smartfonie, że aplikacja Google Play przestała wyświetlać na listach aplikacji informacje o ocenie danego tytułu. W zamian za to pojawiła się wzmianka o wadze pliku, który może pobrać użytkownik.

Sklep Google Play - oceny aplikacji class="wp-image-592486"
Tak wygląda sklep Google Play u użytkownika adithyathefreak (źródło: Reddit)

Wiele osób z zaniepokojeniem przywitało nowe zmiany i obawiało się, że Google po wstępnych testach udostępni poprawki sklepu Google Play wszystkim użytkownikom. Tak się raczej nie stanie.

Masa osób decyduje się na zainstalowanie nowych aplikacji właśnie dlatego, że inni ocenili je wysoko. Średnia ocen jest dobrą miarą jakości i sam na niej polegam, gdy chcę zainstalować grę konkretnego typu - np. strzelankę, samochodówkę lub grę logiczną. Jeśli wytypuję kilka tytułów, które chciałbym sprawdzić, to właśnie oceny użytkowników są tym, na czym polegam i one decydują finalnie, który z nich zainstaluję.

Sklep Google Play - oceny aplikacji class="wp-image-592487"
Tak wygląda sklep Google Play u mnie

Są jednak miejsca na świecie, gdzie dostęp do Internetu jest ograniczony lub sieć bezprzewodowa jest złej jakości, a jednocześnie użytkowników smartfonów tam nie brakuje. Jedną z takich lokalizacji są Indie. Ogromny kraj z jeszcze większą liczbą ludności, która mimo olbrzymich skrajności pod względem zamożności bardzo aktywnie korzysta ze smartfonów i nowych technologii.

I Google o tym wie

Google nie jeden raz zrobił ukłon w stronę mieszkańców Indii. Hindusi już dawno temu otrzymali specjalną aplikację informującą o transporcie publicznym w trybie offline - Delhi Public Transport Offline.

Dzisiaj Google poinformował też o zupełnie nowej aplikacji do obsługi płatności mobilnych. Aplikacja Tez ma kilka ciekawych funkcji, których nie znajdziemy w płatnościach Android Pay i… jest dostępna wyłącznie w Indiach.

Takich przykładów jest więcej, bo Indie to olbrzymi rynek, który bardzo dynamicznie się rozwija i jak gąbka chłonie nowe technologie. Google próbuje wykorzystać tę szansę na wszystkie możliwe sposoby, dlatego tworzy nowe aplikacje i dostosowuje istniejące specjalnie z myślą o Hindusach.

REKLAMA

Zapewne podobnie będzie ze wspomnianymi na wstępie zmianami w Google Play. Sygnały z Reddita i serwisu AndroidPolice sugerują, że zastąpienie ocen aplikacji przez informację o ich wadze, ma miejsce wyłącznie wśród użytkowników z Indii.

Nie powinniśmy się obawiać, że Google w innych regionach, a już na pewno tych znacznie lepiej rozwiniętych, zdecyduje się na podobny ruch.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA