Tech  /  News

19 atrakcji na 19. urodziny. Google przygotował coś specjalnego dla użytkowników

Picture of the author

Na swoje 19. urodziny Google przygotowało dla użytkowników nowe Google Doodle. Na stronie głównej wyszukiwarki pojawiło się koło fortuny.

Najczęściej przeszukuję sieć wpisując hasło prosto do paska adresu przeglądarki. Google znalazło jednak sposób, by zachęcić mnie do regularnego odwiedzania strony głównej swojej wyszukiwarki. Google Doodle, czyli okolicznościowe i zwykle interaktywne logo, to już tradycja wykreowana przez giganta z Mountain View.

Specjalne Google Doodle na 19. urodziny firmy.

Po kliknięciu w przycisk odtwarzania na dzisiejszym interaktywnym logo ładuje się animacja kręcenia klasycznym kołem fortuny podzielonym na 19 pól. Po losowani pojawia się jedna z ikon, a z rozpoznaniem większości z nich nie ma żadnego problemu

Każda ikona, którą można wylosować, symbolizuje jedno z 19. wybranych interaktywnych logo Google’a. Zamiast przygotowywać zupełnie nową minigrę, pracownicy firmy postanowili przypomnieć 19 kultowych Google Doodle z ostatnich lat.

Trafiłem już na pasjansa Solitaire i Pac-Mana w przeglądarce, ale już wyłączyłem stronę Google’a, żeby ten tekst mógł powstać.

Kliknięcie w wynik koła fortuny otwiera nową kartę w przeglądarce. W przypadku niektórych minigier najpierw pojawia się strona wyników wyszukiwania z wpisaną frazą - wystarczy ją zapamiętać, by uruchomić w przyszłości pasjansa albo Pac-Mana ręcznie.

Mogłem się dzięki przejściu stronie wyników dowiedzieć, że np. Pac-Man w logo Google’a pojawił się po raz pierwszy 21 maja 2010 roku. W przypadku innych Google Doodle, które np. upamiętniały Beethovena, specjalna okolicznościowa animacja jest otwierana bezpośrednio w nowej karcie.

Cieszy też, że Google Doodle zoptymalizowane zostały pod kątem obsługi za pomocą dotyku i mogłem sobie pograć w pasjansa wygodnie na smartfonie.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst