REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Świetna nowość w Gmailu - w końcu możesz kliknąć w numery telefonów i adresy

Korzystanie z poczty za pomocą aplikacji Gmail i Inbox będzie jeszcze łatwiejsze. Google postanowił ułatwić życie szczególnie tym osobom, dla których poczta jest narzędziem pracy.

19.09.2017
10:12
Gmail
REKLAMA
REKLAMA

To nie jest zmiana, o której można napisać elaborat, grzech o niej jednak nie wspomnieć. Google wdraża właśnie w aplikacjach Gmail i Inbox zamianę adresów, numerów telefonów i e-maili w wiadomościach w hiperłącza.

Gdy się nad tym zastanowimy, możemy zdziwić się, że funkcja ta pojawia się w sztandarowych aplikacjach Google tak późno.

Na czym polega? Dziś, gdy dostajemy wiadomość e-mail, takie dane zawarte w treści, jak adres korespondencyjny, adres e-mail czy telefon, nie są interaktywne (chyba, że użytkownik korzysta z formatowanej stopki). W takiej sytuacji, gdy chcemy sprawdzić zawarty w wiadomości adres w Google Maps lub zadzwonić pod podany numer, musimy je skopiować.

Teraz to się zmieni. Gdy nadawca doda w wiadomości adres, e-mail lub telefon, zostaną one automatycznie zamienione w linki. Po ich kliknięciu adres otworzymy w Mapach Google, numer telefonu w aplikacji do dzwonienia, a e-mail w domyślnym kliencie poczty elektronicznej.

Wiadomość zawierająca informacje, które zamienione zostaną na linki, wyglądać będzie, jak na poniższym zrzucie ekranu.

REKLAMA
Gmail class="wp-image-592610"

Z informacji, które podał Google wynika, że aktualizacja trafi do użytkowników ciągu kilku dni. Nowa funkcja będzie dostępna dla Gmaila i alternatywnej aplikacji pocztowej Inbox by Google.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA