Gry  / Artykuł

Masz Xbox Live Gold? Nie zapomnij o darmowych grach na Xboksa w październiku

Jak zawsze pod koniec miesiąca, Microsoft (piórem Majora Nelsona) ogłosił gry, które w kolejnym miesiącu otrzymają posiadacze abonamentu Xbox Live Gold zupełnie za darmo.

W październiku nie będzie odstępstwa od reguły - jak zwykle będą to dwa tytuły na Xbox 360 oraz dwa tytuły na Xbox One. Jak zawsze, wsteczna kompatybilność gier na Xbox 360 jest gwarantowana - co oznacza, że posiadacze najnowszej konsoli Microsoftu otrzymają aż cztery tytuły.

Oto jakie tytuły otrzymamy w ramach Games With Gold:

Gone Home (Xbox One)

O tym tytule w swojej recenzji dla Spider’s Web tak pisał Szymon Radzewicz:

Gone Home to jedna z najlepszych, najbardziej ambitnych, dorosłych i pasjonujących produkcji, w jakie kiedykolwiek przyszło mi zagrać. Tytuł do teraz drąży mi pamięć.

Po takiej entuzjastycznej recenzji nie macie innego wyjścia, jak zagrać w tę intrygującą grę (tym bardziej że teraz otrzymamy ją za darmo). W porównaniu do wersji, którą recenzował Szymon, wersja konsolowa posiada dodatkowo komentarz autorów gry.

Grę pobierzemy przez cały październik.

Turing Test (Xbox One)

Bohaterką Turing Test jest Ava Turing - inżynier na stacji kosmicznej znajdującej się na Europie - księżycu Jowisza. Oczywiście to nazwisko jest nieprzypadkowe - Alan Turing to twórca tytułowego Testu Turinga, mającego za zadanie odsiać umysły ludzkie od sztucznej inteligencji.

Gra spodoba się miłośnikom słynnego Portala - w trakcie rozwiązywania tajemnicy Europy, napotkamy całą serię logicznych zagadek.

Turing Test będzie dostępny dla posiadaczy abonamentu od 16. października do 15. listopada.

Rayman 3 HD (Xbox 360)

Rayman 3 to platformówkowa klasyka, której nie trzeba nikomu przedstawiać. Wydana w wersji HD na Xboksa 360 gra do dziś nie straciła nic ze swojego uroku. Jest to jedna z tych gier, w które dzieciaki grają lepiej od dorosłych - co pozostało cechą kolejnych odsłon serii do dziś.

Gra będzie dostępna od 1. do 15. października na obie konsole.

Medal of Honor: Airborne

Medal of Honor: Airborne to typowy średniak ze słynnej serii, choć w momencie premiery otrzymywał pochwały również za tryb multiplayer. W grę do dziś da się zagrać, chwilami radując się klimatem, ale zdarzają się denerwujące bugi (np. problemy z wykrywaniem trafienia i celowaniem). Raczej dla oddanych fanów serii.

Grę pobierzemy od 16. do 31. października.

Jak zawsze, przypominamy, że nawet nie posiadając konsoli Xbox One, warto zalogować się na swoje konto i przypisać sobie gry - gdy kupimy nową konsolę i nadal będziemy dysponować kontem Gold, będą na nas czekać w bibliotece.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst