Jak najlepiej poruszać się po mieście? My proponujemy rower

Lokowanie produktu

Aplikacja Citi Handlowy Bikes jest dostępna już od kilku miesięcy. Jej twórcy jednak cały czas starają się ją rozwijać i wprowadzać do niej kolejne przydatne funkcje.

16.09.2017 08.22
Elektryczne Veturilo

Osobom niezaznajomionym z tematem przypomnę, że Citi Handlowy Bikes to obecnie najlepsza aplikacja pozwalająca na korzystanie z rowerów miejskich w Warszawie obsługiwanych przez Nextbike. Mogą z niej korzystać wszyscy, nie tylko klienci banku.

Najważniejsze cechy programu to nowoczesny i intuicyjny interfejs oraz wiele przydatnych funkcji. Należy do nich między innymi możliwość znalezienia stacji Veturilo, wypożyczenia konkretnego typu roweru, na przykład tandemu, rowerka dziecięcego lub jednośladu elektrycznego.

Można też poznać dokładne informacje na temat dotychczasowych przejazdów, takie jak średnia prędkość, czas, dystans, suma spalonych kalorii oraz ilość zaoszczędzonego CO2 lub włączyć powiadomienia o upływie bezpłatnego czasu przejazdu. Aplikacja podpowie nam też, gdzie warto zrobić przystanek na naszej trasie. Więcej informacji na temat tej aplikacji znajdziecie w poświęconym jej tekście.

Citi Handlowy Bikes to nowe spojrzenie na aplikację dla amatorów rowerów miejskich.

Dlatego już po krótkich testach na stale zagościł w moim smartfonie. Jednak nie był on idealny i miał kilka drobnych wad, które na szczęście szybko i skutecznie wyeliminowano.

Aplikacja Citi Handlowy Bikes jest dostępna już od kilku miesięcy. Jej twórcy jednak cały czas starają się ją rozwijać i wprowadzać do niej kolejne przydatne funkcje. class="wp-image-582135"

Najpoważniejszą z nich była konieczność założenia zupełnie nowego konta użytkownika przed rozpoczęciem korzystania z aplikacji. Był to spory problem dla użytkowników, którzy wcześniej mieli inne aplikacje do obsługi rowerów miejskich, w których można było logować się za pomocą konta Veturilo. Dlatego w jednej z najnowszych wersji Citi Handlowy Bikes dodano także ten sposób logowania się.

Twórcy programu stanęli przed jeszcze jednym wyzwaniem. Było nim sprawienie, że użytkownicy zaczną częściej korzystać z rowerów miejskich. Dlatego wprowadzili funkcje gamifikacji. Swoje osiągnięcia podczas korzystania z rowerów miejskich można teraz udostępniać w sieciach społecznościowych i tym samym rywalizować ze znajomymi.

 class="wp-image-582128"

Za korzystanie z rowerów miejskich można również otrzymywać osiągnięcia. Kolejne medale za przejechane kilometry, spalone kalorie i ograniczone wydalanie CO2 mogą przyzwyczaić nas do częstszego wybierania roweru miejskiego, a nie samochodu, dopóki jeszcze pogoda na to pozwala.

Podzielcie się proszę Waszymi opiniami na temat funkcjonalności Citi Handlowy Bikes. Czekamy też na Wasze pomysły i sugestie, co jeszcze można by udoskonalić w takiej miejskiej aplikacji.

Lokowanie produktu
Najnowsze