REKLAMA

Chrome wypowiada wojnę stronom odtwarzającym niechciane filmy z dźwiękiem. Wreszcie

Ile razy dziennie irytuje was to, że z jednej z wielu otwartych kart w przeglądarce nagle zaczynają dobiegać irytujące dźwięki? Nowa wersja przeglądarki Chrome w końcu rozwiąże ten problem.

15.09.2017 15.04
chrome 64 autoodtwarzanie filmow z dzwiekiem
REKLAMA
REKLAMA

Najgorsze są te wszystkie autorskie playery, które z dźwiękiem uruchamiają się na danej karcie dopiero po jakimś czasie. I nie wiem, jak u was, ale u mnie często tych kart otwartych jest kilkadziesiąt.

Znalezienie wzrokiem tej malutkiej miniaturki z animowanym głośnikiem czasem graniczy z cudem, przez co nierzadko uciekam się do zamknięcia wszystkich, otwartych kart. Czasem jest to najszybszy sposób na rozwiązanie problemu.

Chrome 64 rozwiąże problem autoodtwarzanych filmów z dźwiękiem

W nowej wersji przeglądarki Google zadziała następujący mechanizm. Jeśli na stronie automatycznie uruchomi się jakiś materiał wideo, to zostanie on automatycznie wyciszony.

REKLAMA

Dźwięk zostanie odtworzony tylko wtedy, kiedy użytkownik wykaże zainteresowanie danym materiałem podczas przeglądania strony. Chodzi o kliknięcie w materiał podczas przeglądania, dodanie strony do ekranu startowego przeglądarki lub częste oglądanie materiałów z tej strony z dźwiękiem. Krótko mówiąc: Chrome 64 nauczy się interpretować nasze nawyki i postara dostosować swoje działanie w taki sposób, żeby z dźwiękiem odtwarzały się tylko te filmy, które nas interesują.

Funkcja ta dostępna będzie zarówno w wersji mobilnej przeglądarki, jak i na desktopach. Wcześniej, w wersji Chrome oznaczonej numerem 63 pojawi się też opcja wyciszenia wybranych stron internetowych. Wszystko to po to, żebyśmy mogli surfować po sieci w bardziej komfortowych warunkach.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA