REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Apple prezentuje Apple Watch Series 3

To nie o telefonach firma z Cupertino chciała rozmawiać na początku konferencji, na której zobaczymy nowe iPhone'y. Na pierwszy ogień poszedł Apple Watch, który pozwolił firmie stać się największym producentem zegarków na świecie.

12.09.2017
19:36
Apple Watch Series 3 - Apple pokazało nowy zegarek. Teraz z LTE
REKLAMA
REKLAMA

Apple Watch był od początku powodem do drwin. Najwięksi fani firmy karnie kupili zegarki z kwadratowym wyświetlaczem, a teraz 97 proc. klientów jest zadowolonych z zakupu. Przez wiele osób ten produkt uznawany był za pomyłkę. Krytykowano jego wygląd, bo Apple Watch nie przypominał klasycznych zegarków.

Co z tego, skoro Apple pochwalił się dziś, że dzięki Apple Watch jest największą marka zegarków na świecie.

Elektroniczny gadżet pozwolił Apple'owi wyprzedzić firmy działające na tym rynku, ale dla Apple'a to za mało. O tym, w którą stronę zmierza Apple Watch opowiedział Jeff Williams.

 class="wp-image-590724"

Przypomniał o nowościach w watchOS 4.0, w którym pojawi się nowa tarcza zegarka zintegrowana z Siri i odświeżona aplikacja do treningów. System zostanie udostępniony w stabilnej wersji wszystkim posiadaczom zegarków już za tydzień, 19 września 2017 roku.

Apple Watcha ma wysyłać powiadomienie, gdy tylko wykryje, że użytkownikowi mocno skoczył puls i będzie badać jego spadek już po zakończeniu treningu. Dodatkowo dane z Apple Watcha będą zbierane i analizowane przez Stanford Medicine w ramach Apple Heart Study.

Apple Watch Series 3.

Tak jak podejrzewaliśmy pojawiła się nowa generacja zegarka wyposażona została w moduł UMTS/LTE, a anteną ma być ekran. Apple podczas prezentacji nawiązała do iPoda i stwierdziła, że dzięki temu i Apple Music mamy teraz... 40 milionów piosenek na nadgarstku.

 class="wp-image-590716"

Apple Watch Series 3 z łącznością komórkową pozwoli zostawić telefon w domu i nadal pozostawać w kontakcie. Apple twierdzi, że to była ich pierwotna wizja i od początku chcieli, by ich zegarek tak działał.

Nowy dwurdzeniowy procesor w Apple Watch Series 3 ma być 70 proc. szybszy od poprzednika. Ta moc obliczeniowa pozwoli Siri odpowiadać na polecenia głosowo - wcześniej odpowiedzi były wyłącznie wyświetlane na ekranie.

Procesor w Apple Watch Series 3 ma być o połowę mniej energii niż wcześniej, by mieć jak zasilić modem. Apple obiecuje, że zegarek będzie pracował 18 godzin na jednym ładowaniu.

Niestety Apple Watch Series 3 nie jest zaskoczeniem. Informacje o nim wyciekły. Potwierdził się nawet wygląd, w tym czerwona kropka w koronce. Nowy zegarek ma praktycznie te same wymiary co poprzednik i będzie korzystał z tych samych opasek i bransolet co poprzednie modele.

Apple Watch Series 3 - ceny i dostępność.

Kolejna generacja zegarka będzie kosztowała 329 dol. (wersja zwykła) i 399 dol. (wersja z e-SIM). Apple Watch Series 1 będzie można kupić nadal za 249 dol.

REKLAMA

Apple Watch będzie sprzedawany m.in. w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Japonii i Niemczech. W wybranych krajach będzie sprzedawany w ofercie operatorów, a w pozostałych będzie dostępna zwykła wersja.

Zamówienia będzie można składać 15 września i do sprzedaży trafi 22 września. Niestety na liście zabrakło Polski - ale i tak nie planuję zakupu, póki nie zaczną go wspierać polscy operatorzy. Na to się niestety nie zanosi.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA