REKLAMA

Amazon robi kolejny ukłon w naszym kierunku. Aplikacja mobilna nareszcie po polsku

Amazon robi kolejny ukłon w kierunku polskiego klienta. Od teraz aplikacja serwisu działa w języku polskim.

18.09.2017 11.57
Zakupy w Amazonie stały się jeszcze łatwiejsze dla Polaków
REKLAMA
REKLAMA

Jeśli nie miałeś jeszcze okazji buszować po wirtualnych półkach Amazon.de, warto to zrobić przy najbliższej okazji. Niemiecki oddział tego giganta elektronicznego handlu jest naprawdę przyjemnym miejscem.

Polska wersja Amazon.de ruszyła w październiku 2016 roku, a od tego czasu zdarzyło mi się tam kupować już kilkukrotnie. Ceny niektórych produktów są niższe niż w Polsce, a czas dostawy za każdym razem wynosił… niespełna dobę (!) od zamówienia. Czyli szybciej, niż kupując w polskim sklepie. Do tego wysyłka produktów powyżej 39 euro jest darmowa.

Teraz możemy kupować w Amazon.de jeszcze łatwiej, dzięki aplikacji mobilnej po polsku.

Właśnie zadebiutowała polska wersja aplikacji Amazona. Można ją pobrać na Androida („Amazon Shopping”) i iOS („Amazon”). Następnie wystarczy zmienić w ustawieniach język na polski. Nadal nie możemy zmienić kraju zakupów na Polskę, ponieważ nie ma jeszcze polskiego sklepu Amazona. Możemy jednak wygodnie korzystać z niemieckiego sklepu.

Polska wersja językowa aplikacji zawiera przetłumaczony interfejs, informacje o zakupie, płatnościach i wysyłce. Ba, przetłumaczone są nawet grafiki z aktualnymi promocjami.

Niestety nie jest do końca różowo.

Opisy produktów nadal są w języku niemieckim. Nie dziwi to w przypadku produktów sprzedawanych przez zewnętrznych sprzedawców, ale Amazon mógłby się postarać i wprowadzić polskie opisy przynajmniej w tych produktach, które sprzedaje bezpośrednio.

Niemieckie opisy szczególnie rażą przy sztandarowych produktach Amazona, np. w czytnikach Kindle. Znajdziemy tam przetłumaczoną tabelkę z funkcjami, ale główny opis widzimy w języku obcym.

Jest dobrze, ale czekamy na pełnoprawny Amazon.pl!

W ostatnich latach Amazon coraz mocniej otwiera się na Polskę. W 2014 roku amerykański gigant rozpoczął działania w Polsce, a od tego czasu proces zakupu i dostaw do naszego kraju cały czas jest udoskonalany.

REKLAMA

Amazon ma już Centrum Rozwoju Technologii w Gdańsku, biuro Amazon Web Services w Warszawie, dwa centra logistyki w we Wrocławiu i jedno w Poznaniu. Dwa kolejne centra - w Sosnowcu i Kołbaskowie koło Szczecina - otworzą się jesienią.

Czekamy jednak na pełnoprawny Amazon.pl! Wszystko wskazuje na to, że polski sklep jest tylko kwestią czasu. Byłoby to wielkie wydarzenie, które zatrzęsłoby całym rynkiem e-commerce w Polsce.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA