REKLAMA

Co z tego, że Alexy nie ma w Polsce - taki budzik chętnie postawiłbym sobie przy łóżku

Niestety rozmowy z Alexą w Polsce bywają trudne, a szkoda, bo Amazon pokazał przyjemne dla oka urządzenie Echo Spot i kilka innych nowości współpracujących z asystentem głosowym.

28.09.2017 08.51
Amazon Echo
REKLAMA
REKLAMA

Amazon Echo Spot wygląda jak budzik, który stawiamy na szafce nocnej. To kula z "odkrojonym" przodem, na którym znajdziemy 2,5-calowy wyświetlacz. Wzornictwo ma, zdaniem Amazonu, sprawiać, że urządzenie będzie dobrze wyglądało w każdym pomieszczeniu. To rzecz jasna kwestia gustu. Ironiści stwierdzą zapewne, że kuliste budziki można nabyć w chińskich sklepach internetowych. Echo Spot to jednak nie budzik, poza tym naprawdę może się podobać.

Amazon Echo Spot spełnia nie tylko ozdobną funkcję.

W zasadzie ta ostatnia jest raczej skutkiem ubocznym, jeżeli oczywiście uznamy, że produkt Amazonu rzeczywiście przypadł nam do gustu. Echo Spot to tak naprawdę mniejsza wersja zaprezentowanego wcześniej urządzenia Echo Show. Na pewno zaś bardziej estetyczna.

Echo Spot łączy się oczywiście z Alexą. To ta operująca w chmurze asystentka jest duszą tego typu gadżetów Amazonu. Alexa odpowie więc na nasze pytania, odtworzy ulubiony utwór, włączy lub wyłączy światło, a także pozwoli na zdalny dostęp do termostatu, gdy korzystamy z rozwiązań dla inteligentnego domu. Nawiąże też połączenie głosowe lub wideo.

 class="wp-image-598556"

Echo Spot dostarczy użytkownikowi newsy ze świata za pośrednictwem CNN, Bloomberga czy Washington Post. Wystarczy poprosić Alexę, by sprawdziła informacje z danego źródła. Będzie też współpracować z serwisami muzycznymi: m.in. z Amazon Music, Spotify czy Pandorą. Niewielki ekran pozwoli na podejrzenie obrazu z kamer, ale też odtworzenie wideo z najnowszym zwiastunem filmowym. Można powiedzieć, że Echo Spot zrobi tyle, ile potrafi Alexa.

Echo Spot wyposażono oczywiście w głośnik, ale urządzenie możemy podłączyć do naszych systemów audio. Możliwe jest sparowanie ich przez Bluetooth lub podłączenie kablem. Urządzenie Amazonu dostępne będzie w sprzedaży od 19 grudnia. Przygotowano dwie wersje: czarną i białą. Echo Spot wyceniony został na 129 dol.

Amazon zaprezentował też inne nowości.

Echo Spot to nowe urządzenie, które dołączyło do rodziny Echo. Amazon pokazał też nową wersję podstawowego produktu, czyli Echo. Nazwał go All New Echo. Głośnik różni się przede wszystkim wyglądem. Pokryto go materiałem i jest on mniejszy niż poprzednik. Wyceniono go na 99 dol. Do sprzedaży trafi pod koniec października.

 class="wp-image-598553"
REKLAMA

Jeżeli śmialiście się z komputera Mac Pro, porównując go do popielniczki, sprawdźcie jak wygląda głośnik Echo Plus Amazonu. Urządzenie za 149 dol. wyposażono, podobnie jak inne nowości z Alexą, w nowe mikrofony. Poradzi ono sobie z zarządzaniem urządzeniami dla inteligentnego domu.

All-new Fire TV to z kolei przystawka do telewizora, która obsłuży filmy 4K i posiada tryb HDR. Amazon chwali się, że zapewnia ona dostęp do 500 tys. filmów w takich serwisach i stacjach, jak Netflix, Prime Video, YouTube, Hulu, HBO, SHOWTIME czy STARZ. Cena urządzenia to 69 dol.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA