1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Foto

Autumn is coming - złapane smartfonem #150

Lokowanie produktu

Początek sierpnia, za chwilę znów zima.

09.08.2017
21:59
tookapic, samsung galaxy a5 2017, złapane smartfonem

Codziennie dzielę się z wami jednym najlepszym zdjęciem, które wykonałem danego dnia smartfonem Samsung Galaxy A5 2017.

Letni wieczorny spacer. Trochę rześkiego powietrza po dniu upałów to coś, co regeneruje umysł bez porównania lepiej, niż trzecia kawa.

Aż tu nagle… pierwszy symbol jesieni. Niepozorny żółty liść między chodnikiem a ścieżką rowerową. Przykuł moją uwagę na tyle, że doczekał się uwiecznienia na dzisiejszym zdjęciu dnia.

Zdjęcie wykadrowałem w taki sposób, żeby liść znajdował się mniej więcej w tzw. mocnym punkcie. Każde zdjęcie ma cztery takie punkty wyznaczone przez siatkę czterech linii biegnących w 1/3 i 2/3 kadru w pionie i w poziomie. W każdym aparacie i smartfonie mam włączone na stałe wyświetlanie takiej siatki. Bardzo polecam to rozwiązanie.

Resztę zdjęcia stanowi linia wydzielająca ścieżkę rowerową z chodnika. Spodobało mi się, jak rozpływa się w tle przechodząc w nieostrość. Żeby pokazać u góry horyzont, zdjęcie zrobiłem z niskiej pozycji, trzymając smartfon kilkanaście centymetrów nad ziemią.

Fotkę obrobiłem w mobilnej aplikacji VSCO stosując filtr numer 9 i odrobinę podbijając kontrast. Dzięki temu zabiegowi całość nabrała bardziej jesiennego klimatu.

Kolejne zdjęcie już jutro. W międzyczasie zapraszam do obejrzenia mojego profilu na Tookapic, gdzie znajdziecie wszystkie zdjęcia powstałe w naszym projekcie fotograficznym tworzonym wspólnie z Samsungiem i Tookapic.

Lokowanie produktu
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze