Piąteczek? - złapane smartfonem #145

Lokowanie produktu

Zdjęcie z piątkowego rowerowania.

04.08.2017 20.42
tookapic, złapane smartfonem, samsung galaxy a5 2017

Codziennie dzielę się z wami jednym najlepszym zdjęciem, które wykonałem danego dnia smartfonem Samsung Galaxy A5 2017.

Nie ma jak piątkowy rower, przy pięknej pogodzie, przy całym tygodniu pracy. Cały dzień planowałem, że dzisiejsze zdjęcie dnia zrobię właśnie na rowerze. Tymczasem jeździło mi się tak przyjemnie, że smartfon odszedł na drugi plan. Na mojej trasie zrobiłem tylko kilka zdjęć, a najlepsze z nich możecie zobaczyć wyżej.

Spodobał mi się zachód słońca, kiedy przejeżdżałem kładką nad ulicą. Kadr jest o wiele szerszy, niż jest w stanie złapać obiektyw smartfona, a taki efekt osiągnąłem robiąc pionową panoramę. Ten zabieg stosowałem już kilkukrotnie w moim projekcie zdjęciowym.

Zdjęcie obrobiłem w mobilnym Lightroomie, a obróbka skupiła się wokół wyciągnięcia informacji z cieni u dołu kadru. Udało mi się osiągnąć zadowalający efekt, co w przypadku smartfona wcale nie było oczywiste, ponieważ scena jest mocno kontrastowa.

Kolejne zdjęcie już jutro. W międzyczasie zapraszam do obejrzenia mojego profilu na Tookapic, gdzie znajdziecie wszystkie zdjęcia powstałe w naszym projekcie fotograficznym tworzonym wspólnie z Samsungiem i Tookapic.

Lokowanie produktu
Najnowsze