1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Foto

Biel - złapane smartfonem #144

Lokowanie produktu

I bokeh.

03.08.2017
21:55
tookapic, złapane smartfonem, samsung galaxy a5 2017

Codziennie dzielę się z wami jednym najlepszym zdjęciem, które wykonałem danego dnia smartfonem Samsung Galaxy A5 2017.

Dzisiejsze zdjęcie dnia zrobiłem tuż przed deszczem. Gdybym zwlekał z wyjściem na szybki plener foto, prawdopodobnie musiałbym znaleźć jakiś kadr w domu… lub powalczyć w deszczu, bo i taki sytuacje już mi się zdarzały podczas projektu na Tookapic. Przykładem niech będzie poniższe zdjęcie, jedno z moich ulubionych.

Samo zrobienie dzisiejszego zdjęcia było prostym zadaniem. Jeśli fotografujesz kwiaty lub rośliny, polecam robić to od boku. Kadry od góry przychodzą do głowy jako pierwsze i są przez to dość banalne i nudne.

Podczas edycji żałowałem, że przy fotografowaniu nie skorzystałem z trybu „jedzenie”, który wprowadza bardzo ładne i naturalnie wyglądające rozmycie. Zamiast tego dodatkową nieostrość dodałem w postprocesie, ale ustawiłem bardzo niski stopień rozmycia. Taki efekt można uzyskać np. w aplikacji Instagram, jednak ja staram się jej unikać w moim projekcie. Powodem jest fakt, że wycina ona dane EXIF ze zdjęć. Dlatego też skorzystałem z desktopowego Affinity Photo, który bardzo polecam.

Kolejne zdjęcie już jutro. W międzyczasie zapraszam do obejrzenia mojego profilu na Tookapic, gdzie znajdziecie wszystkie zdjęcia powstałe w naszym projekcie fotograficznym tworzonym wspólnie z Samsungiem i Tookapic.

Lokowanie produktu
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze