Tajemniczy ogród - złapane smartfonem #143

Lokowanie produktu

Niebieska zieleń kwiatów w ogrodzie.

02.08.2017 20.43
tookapic, samsung galaxy a5 2017, złapane smartfonem

Codziennie dzielę się z wami jednym najlepszym zdjęciem, które wykonałem danego dnia smartfonem Samsung Galaxy A5 2017.

Dzisiejsze zdjęcie dnia ponownie jest utrzymane w zimnej tonacji z dużą dozą koloru niebieskiego. Poprzedni tydzień w projekcie na Tookapic stał pod znakiem koloru pomarańczowego, a obecny to kolor niebieski. Nie jest to jednak zamierzone działanie, tak "dzieje się samo".

Zdjęcie przedstawia jedną z roślin w ogródku. Spodobały mi się jej liście, które wyglądały, jakby były poryte szronem, co w tak gorącym dniu jak dziś wyglądało bardzo nietypowo. To dlatego zrobiłem zdjęcie tej roślinki.

Fotografię obrobiłem w taki sposób, żeby wyglądała na kadr zrobiony nocą. Tak naprawdę zrobiłem go wieczorem, ok. godziny 20, ale odpowiednie przyciemnienie obrazu dało złudzenie fotografowania podczas tzw. „niebieskiej godziny”. Dla podkreślenia efektu ochłodziłem nieco balans bieli.

Zdjęcie edytowałem w mobilnym Lightroomie. Nie chciałem, by był to mocno kontrastowy kadr, dlatego uciąłem czernie (stały się one szare i nieco wypłowiałe), a dla równowagi podbiłem najjaśniejsze światła (highlights). Do tego dodałem odrobinę przejrzystości (clarity) i uznałem, że zdjęcie jest gotowe do publikacji.

Kolejne zdjęcie już jutro. W międzyczasie zapraszam do obejrzenia mojego profilu na Tookapic, gdzie znajdziecie wszystkie zdjęcia powstałe w naszym projekcie fotograficznym tworzonym wspólnie z Samsungiem i Tookapic.

Lokowanie produktu
Najnowsze