REKLAMA

Nawet Microsoft się tego nie spodziewał. Przedsprzedaż Xboxa One X bije rekordy

Poddawaliśmy w wątpliwość rzekomy sukces przedsprzedażowy konsoli Xbox One X. Przecież bez danych liczbowych to puste deklaracje. Tych danych nadal nie mamy, ale właśnie dowiedzieliśmy się czegoś innego w tym temacie.

25.08.2017 16.31
Xbox One X dostępność
REKLAMA
REKLAMA

Nikt nie przewidywał większego powodzenia konsoli Xbox One X. Nawet sam Microsoft wielokrotnie stwierdzał, że sukcesem sprzedażowym ma pozostać przede wszystkim znacznie tańszy Xbox One S. Wersja X konsoli od początku jest prezentowana jako relatywnie niszowe urządzenie, dla największych entuzjastów gier.

Tymczasem wygląda na to, że Xbox One X okazał się właśnie tym, czego chcieli gracze. Ku zdumieniu wielu poważanych analityków, a przede wszystkim Microsoftu. Jak się okazuje, żadna konsola z rodziny Xbox, Xbox 360 czy Xbox One nie sprzedawała się tak szybko w przedsprzedaży, co Xbox One X. Już teraz amerykański Amazon sprzedał więcej konsol Xbox One X niż PlayStation 4 Pro… w całym bieżącym roku.

Informacje Microsoftu potwierdzają sklepy na całym świecie.

Paul Thurrott zebrał na swoim blogu kilka wypowiedzi przedstawicieli handlowych. Wiceprezes GameStopu oświadczył, że popyt na nową konsolę przewyższył prognozy sklepu i że, podtrzymując tym samym to co mówił Microsoft, GameStop sprzedaje w przedsprzedaży więcej konsol Xbox One X, niż sprzedawał konsol Xbox One przed ich premierą.

Potwierdza to również przedstawiciel sieci Media Markt. Jak twierdzi, żadna konsola Xbox nie wyczerpała tak szybko przedsprzedażowej puli konsol przydzielonej tej sieci co Xbox One X Project Scorpio Edition. Microsoft szykuje kolejne pule. Będą to już jednak normalne wersje konsoli, bez oznaczeń Project Scorpio.

Nadal nie wiemy, ile konsol już sprzedano. Więc nie składajmy przedwczesnych gratulacji Microsoftowi.

Na razie deklaracje Microsoftu zostały uwiarygodnione przez deklaracje przedstawicieli dużych międzynarodowych sieci handlowych. Nadal jednak uparcie nikt nie chce nam powiedzieć ile tych konsol właściwie sprzedano. Wiemy, że sprzedaje się na razie lepiej od jakiejkolwiek innej konsoli Microsoftu. Ale i tu nie wiemy jak sobie radziły te konsole w swoich okresach przedsprzedażowych.

REKLAMA

Pozostaje nam cierpliwie czekać. Najpierw na kuriera, który przyniesie utęsknioną zabaweczkę, co stanie się dopiero za ponad dwa miesiące. A potem na jakiekolwiek dane liczbowe związane z Xbox One X, które się pojawią po kolejnych kilku miesiącach.

Bez konkretnych danych liczbowych, jedyną sensowną oceną rynkowego sukcesu lub porażki nowej konsoli Microsoftu jest ¯\_(ツ)_/¯ .

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA