REKLAMA

Możesz już zamówić Xbox One X. Nie, nie będzie drogo

Znamy już polską cenę konsoli Xbox One X. Najnowsza konsola ze stajni Microsoftu nie zrujnuje naszych domowych budżetów i będzie mogła sobie na nią pozwolić zdecydowana większość graczy.

21.08.2017 07.44
Xbox One X gry
REKLAMA
REKLAMA

W krajach Europy Zachodniej konsola ma kosztować 499 euro, czyli około 2150 zł. W naszym kraju cena ta będzie zbliżona lub nawet nieco niższa. W wielu polskich sklepach Xbox One X kosztuje 2149-2199 zł, jednak Microsoft ustalił sugerowany koszt tego sprzętu na poziomie 2099 zł. Najprawdopodobniej właśnie tyle zapłacimy za konsolę w dniu premiery.

Osoby, które zamówią konsolę już teraz, otrzymają jej limitowaną wersję Xbox One X Project Scorpio Edition, która później nie będzie dostępna. Sprzęt taki zostanie ozdobiony eleganckim napisem “Project Scorpio”, który znajdzie się też na padzie dodawanym się w zestawie. Pozostałe elementy znajdujące się w pudełku to podstawka umożliwiająca postawienie konsoli w pozycji pionowej oraz kody pozwalające na wypróbowanie usług Xbox Live Gold (przez 14 dni) oraz Xbox Games Pass (przez 30 dni).

Polską cenę konsoli Xbox One X oceniam jako bardzo rozsądną.

Szkoda, że Microsoftowi nie udało się zejść do psychologicznej granicy 1999 zł, ale należy pamiętać, że koszt konsoli w Polsce to tylko pochodna europejskiej ceny urządzenia. Firmie z Redmond zależało na tym, by nie przekroczyć innej psychologicznej granicy, a konkretnie 500 euro.

Gdybym nie miał już konsoli do gier, bardzo poważnie rozważyłbym kupno Xbox One X. W końcu będzie to najmocniejsza konsola do gier, która ma bogatą bibliotekę gier. Jednak jako że już posiadam PlayStation 4 Pro, prawdopodobnie nie będę dokupował drugiej konsoli. Brakuje mi czasu na ogranie ekskluzywnych tytułów stworzonych z myślą o jednej platformie, więc Xbox One X zapewne na mojej półce wyłącznie zbierałby kurz.

Obecnie to konsole PlayStation wydają się lepszym sprzętem dla graczy.

REKLAMA

Pojawia się na nich więcej ekskluzywnych tytułów, obsługują dedykowane gogle wirtualnej rzeczywistości, mają większość społeczność graczy. Xbox One X póki co góruje nad konsolami Sony wyłącznie pod względem mocy obliczeniowej, ale historia wiele razy pokazywała nam, że to gry, a nie mocniejsze podzespoły, zdobywają serca graczy.

Microsoft wydał świetną konsolę. Teraz musi przekonać deweloperów, by chcieli na nią tworzyć gry ekskluzywne. Jeżeli ta sztuka uda się firmie z Redmond, gracze zaczną kupować Xboksy. Jeżeli nie, będziemy mogli ostatecznie ogłosić, że tę generację konsol wygrało Sony.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA