REKLAMA

Microsoft odradza zakup telefonu z Windowsem i kieruje klientów... do konkurencji

Wybaczcie, fani Windows 10 Mobile, ale mam misję dalszego zniechęcania was do kupowania nowych urządzeń z tym systemem. Nawet Microsoft – choć bardzo dyplomatycznie – namawia nas na wybór innych telefonów.

01.08.2017 09.44
Windows 10 Mobile Android iOS
REKLAMA
REKLAMA

Serią ostatnich publikacji związanych z Windows 10 Mobile osobiście staram się was przekonać, że dalsze inwestowanie w sprzęty w tym systemem jest albo bezcelowe, albo musi być bardzo świadome z wiedzą o jego rosnących ograniczeniach. Wiem też – obserwując społeczności na Facebooku skupione wokół tej platformy – że wielu z was nadal liczy na jakiś wielki powrót. Że Microsoft wynajdzie „coś”, z powodu którego wszyscy zaczniemy masowo wracać do kafelkofonów.

Otóż nie. Nie wynajdzie.

Zacznijmy od namacalnych dowodów. Poniżej prezentuję listę potwierdzonych nowości (być może Microsoft coś jeszcze doda, choć jest to wątpliwe), jakie pojawią się w Windows 10 Mobile Fall Creators Update:

  • Dodana obsługa monitorów pracujących w trybie portretowym.

Koniec. Nie, nie żartuję.

Microsoft ma jednak optymistyczną wiadomość dla fanów. Choć żaden z nich tak tego nie odbierze.

Jeden z fanów zaczepił na Twitterze Joego Belfiore’a, który nadal jest kojarzony z platformą Windows Phone, mimo iż jego aktualna rola w Microsofcie jest zupełnie inna. Zapytał - może w sposób niezbyt rozgarnięty – dlaczego Microsoft nienawidzi Windows Mobile. Joe Belfiore odpisał.

Czyli „nie, nie nienawidzimy”. Ale zamiast skupiać się na jego rozwoju „będziemy przenosić najlepsze jego elementy na konkurencyjne platformy”. Tłumacząc z PR-owego na nasze: „nie kiwniemy już palcem w kwestii Windows 10 Mobile, chcemy wam ułatwiać życie na Windows 10, Androidzie i iOS i na tym zarabiać pieniądze”.

Czy potrzebujecie jeszcze jakiś dodatkowych bodźców? Android i iOS, nie Windows 10 Mobile, powinny być przez was brane pod uwagę.

REKLAMA

Ja wiem, Lumia 950 do dziś ma jeden z lepszych aparatów na rynku, a kosztuje niewiele. Interfejs Windows 10 Mobile jest znakomity, tak jak konstrukcja, budowa i założenia tego systemu operacyjnego. Podobnie jak BlackBerry 10. I podobnie jak ów „konkurent”, to już koniec.

Nie kupujcie telefonów z Windows 10 Mobile, chyba że znacie doskonale konkurencję, a i tak z jakichś względów potrzebujecie właśnie ich. Piszę to z szacunku do waszych pieniędzy. I idę konfigurować mój nowy prywatny telefon z Androidem.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA