REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Motoryzacja

6 metrów czystego piękna. Oto Vision Mercedes-Maybach 6 Cabriolet

Niemal 6 metrów długości, 24-calowe felgi, 750 KM mocy i… tylko dwa miejsca w otwartej na świat kabinie. Taki właśnie jest najnowszy koncepcyjny Mercedes-Maybach.

Zaprezentowany dziś w nocy pojazd wyróżnia się jeszcze jedną rzeczą. Podobnie jak jego poprzednik z zamkniętą kabiną, również i kabriolet zasilany jest wyłącznie energią elektryczną.

Co jeszcze warto wiedzieć o tym niezwykłym pojeździe?

19.08.2017
10:53
6 metrów czystego piękna. Oto Vision Mercedes-Maybach 6 Cabriolet
REKLAMA

Vision Mercedes-Maybach 6 Cabriolet z całą pewnością nie należy do drobnych samochodów. Ma aż 5,7 m długości, więc jest dłuższy, niż obecna na rynku generacja limuzyn Mercedes-Maybach.

 

REKLAMA

Za takie wymiary odpowiada nie tylko zatrważająco długa maska…

 

… ale i specjalnie wydłużony i ukształtowany tył samochodu – według Mercedesa mający przypominać rufę luksusowego jachtu.

 

Jachtowe inspiracje odnajdziemy również we wnętrzu, które dodatkowo pozbawiono fizycznych przycisków. Wszystko obsługiwane jest za pomocą paneli i ekranów dotykowych, choć starano się za wszelką cenę połączyć nowoczesność z klasyką. Efektem jest chociażby zestaw zegarów – cyfrowe ekrany uzupełniają fizyczne wskazówki.

 

Systemem pokładowym możemy sterować również głosem – nie trzeba przy tym używać specjalnych, zaprogramowanych komend. Mercedes zapewnia, że z naszym cyfrowym konsjerżem możemy rozmawiać swobodnie, „jak z przyjacielem”.

 

To jednak nie koniec inspiracji spoza świata motoryzacyjnego. Gigantyczny grill ma przywodzić na myśl… prążkowany garnitur.

 

Do listy modnych, luksusowych i eleganckich rzeczy w tym sezonie trzeba dodać jeszcze jedną pozycję – silnik elektryczny. W Vision Mercedes-Maybach 6 Cabriolet nie usłyszymy V8 czy V12, za to do setki zostaniemy katapultowani w „mniej niż 4 sekundy”. Maksymalna prędkość – 250 km/h (cyfrowy ogranicznik).

 

Nieco mniej luksusowy jest natomiast zasięg. Koncepcyjny kabriolet Maybacha może przejechać na jednym ładowaniu 500 km. Korzystając z superładowarek możemy jednak dotankować kolejne 100 km w zaledwie 5 minut.

 

REKLAMA

W trakcie oczekiwania na naładowanie będziemy mogli podziwiać nie tylko niesamowitą sylwetkę samochodu, ale i jego… felgi. W koncepcyjnym modelu ich rozmiar to aż 24 cale.

 

Jednego niestety w przypadku Vision Mercedes-Maybach 6 Cabriolet nie wiemy – czy, kiedy i w jakiej formie samochód ten trafi do produkcji. Na razie jedynym współczesnym Maybachem z otwartym dachem, jaki trafił do sprzedaży, był limitowany do 300 sztuk Mercedes Maybach S‑Class Cabriolet, napędzany 12-cylindowym, 6-litrowym silnikiem o mocy 630 KM.

 

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA