REKLAMA

Spokojnie, to tylko awaria. UPC nie działa - użytkownicy z całej Polski zgłaszają problemy

Jeśli właśnie wstałeś i z niewiadomego względu nie możesz połączyć się z internetem, to jest spora szansa, że twoim dostawcą jest firma UPC. Usługodawca zanotował właśnie awarię na szeroką skalę.

12.08.2017 07.49
megapanel
REKLAMA
REKLAMA

Użytkownicy z całej Polski zgłaszają od rana problem z działaniem zarówno internetu, jak i telewizji dostarczanej przez UPC. Szybki rzut oka na mapę w Down Detector wyraźnie wskazuje, że coś jest na rzeczy:

 class="wp-image-583772"

Problemy z działaniem UPC masowo zgłaszają też niezadowoleni komentujący na Facebooku. Sądząc jednak po owych komentarzach, powód awarii jest prozaiczny - przez Polskę przetoczyła się w nocy fala burz, która dała się we znaki operatorowi.

UPC nie działa - co teraz?

Dzisiejsza awaria to idealny przykład tego, że trudno wygrać z naturą i nawet dostawca usług o takim zasięgu, jak UPC, potrzebuje czasu, by uporać się ze szkodami spowodowanymi działaniem żywiołów. Co w taki razie zrobić?

Najlepiej po prostu spokojnie poczekać, aż usterka zostanie usunięta. Dobrze się składa - jest sobota, pogoda (przynajmniej na pomorzu) zapowiada się pięknie, więc jest to idealny moment na to, by dać sobie nieco odpocząć od telewizji i internetu. To zapomniana sztuka, którą dziś warto sobie przypomnieć, skoro tak wielu z was i tak nie działa internet (swoją drogą, polecam to również tym, którym internet i TV działają...).

Dla tych, którzy potrzebują połączenia sieciowego chociażby ze względu na pracę, pozostaje udostępnienie mobilnego internetu z telefonu, bądź wizyta w pobliskiej kawiarni z darmowym Wi-Fi.

REKLAMA

[Aktualizacja 10:55]

Wszystko wskazuje na to, że UPC zdołało uporać się z awarią w najbardziej newralgicznych punktach. Mimo wszystko nadal podtrzymuję zachętę do spędzenia kilku chwil bez internetu.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA