1. SPIDER'S WEB
  2. Tech
  3. Foto

Thor - złapane smartfonem #149

Nie ma to jak wyburzona własnoręcznie ściana!

złapane smartfonem, samsung galaxy a5 2017, tookapic

Codziennie dzielę się z wami jednym najlepszym zdjęciem, które wykonałem danego dnia smartfonem Samsung Galaxy A5 2017.

Dzisiejsze zdjęcie dnia przedstawia efekt mojej pracy, którą było… burzenie ściany. Niebywale przyjemne, choć jednocześnie wymagające zajęcie.

Po skończonej pracy zrobiłem kilka zdjęć, w tym powyższą fotografię z młotem na środku. Wahałem się, czy nie wybrać kadru bez narzędzia, ale ostatecznie uznałem, że przyda się urozmaicenie.

Oryginalne zdjęcie było dość mało kontrastowe. Biel pustaków była szara, a przestrzenie między nimi były tylko lekko ciemniejsze. Dlatego też podczas obróbki przyciemniłem cienie i rozjaśniłem biele. Taki zabieg wykonałem w mobilnym Lightroomie, ale równie dobrze można go wykonać w wielu innych programach i aplikacjach mobilnych. Dodałem też dość sporo wyrazistości (clarity), żeby podkreślić drobne detale na pokruszonych elementach.

Każde zdjęcie na Tookapic powinno przedstawiać jeden najlepszy bądź najciekawszy moment z danego dnia. Dzięki temu po ukończeniu projektu możemy sobie łatwo przypomnieć, kiedy i dlaczego zrobiliśmy konkretne zdjęcie. Po całym roku mamy gotowy album będący jednocześnie czymś na kształt pamiętnika. Dzisiejsza fotografia idealnie spełnia takie założenie.

Kolejne zdjęcie już jutro. W międzyczasie zapraszam do obejrzenia mojego profilu na Tookapic, gdzie znajdziecie wszystkie zdjęcia powstałe w naszym projekcie fotograficznym tworzonym wspólnie z Samsungiem i Tookapic.

Lokowanie produktu