Tech  / News

Nowość na Allegro: program Super Sprzedawcy. Kupujący będą dostawać Monety Allegro

Allegro czekają zmiany, które odczują zarówno osoby handlujące w serwisie, jak i kupujący. Standard Allegro zastąpi program Super Sprzedawcy, a użytkownicy będą mogli zbierać wirtualne Monety i wymieniać je na rabaty.

Standard Allegro to funkcja wprowadzona w 2011 roku, która pozwalała wybranym użytkownikom zaoszczędzić na wystawianiu wyróżnionych ofert. Po sześciu latach serwis ją usuwa, ale w jej miejsce wchodzi nowy program o nazwie Super Sprzedawcy.

Super Sprzedawcy na Allegro to dobra wiadomość dla wszystkich kupujących.

Z poprzedniego programu Standard Allegro korzystały osoby, które wystawiały oferty. Teraz korzyści będą czerpać obie strony transakcji. Klienci mogą zbierać wirtualną walutę o nazwie Monety Allegro, co przełoży się na niższe ceny.

Monety będą przyznawane klientom za zakupy dokonane u wyróżnionych Super Sprzedawców. Po uzbieraniu odpowiedniej liczby Monet będzie można je wymienić na rabat, z którego klient będzie mógł skorzystać przy kolejnych zakupach.

To świetna wiadomość dla Super Sprzedawców, ale zła dla zwykłych sklepów.

Jeśli użytkownicy zaczną na poważnie zbierać Monety w Allegro i zainteresują się tematem zniżek, to zaczną zwracać uwagę na coś więcej niż cenę produktu. Jeśli znajdą to samo na dwóch różnych aukcjach, to jest spora szansa, że wybiorą ofertę Super Sprzedawcy.

Może się zdarzyć, że klienci będą przez to wybierać nawet ciut mniej atrakcyjne cenowo oferty, jeśli uzyskany w ten sposób bonus przełoży się na rabat. Super Sprzedawcom obiecano też, że ich oferty będą lepiej pozycjonowane. Sklepy, które nie uzyskają takiego statusu, będą teraz w dużo gorszej sytuacji.

Super Sprzedawcą na Allegro nie będzie łatwo zostać.

By wziąć udział w tym programie, będzie trzeba spełnić szereg wymagań. Te są znacznie bardziej rygorystyczne niż w przypadku Standardu Allegro, a serwis będzie stale monitorował każdego sprzedającego, w tym jego sposób interakcji z klientami.

Pierwsi Super Sprzedawcy pojawią się w Allegro już 10 sierpnia i przewidziano dla nich też inne profity: priorytetowy dostęp do Pomocy Allegro oraz zaproszenia do testów, szkoleń i na spotkania biznesowe.

Monety w liczbie od 1 do 20 w zależności od wartości kupionego przedmiotu będą przyznawane klientom za zakupy niezależnie od tego, czy klient skorzysta z przeglądarkowej wersji serwisu na komputerze, czy też mobilnej na smartfonie.

Monety Allegro będą przyznawane w liczbie ustalonej w tabeli, a przy każdej ofercie będzie od razu widać, ile zostało ich przewidzianych za dany przedmiot.

1 - 29,99 zł - 39,98 zł;
2 - 39,99 zł - 49,98 zł;
4 - 49,99 zł - 59,98 zł;
6 - 59,99 zł - 99,98 zł;
8 - 99,99 zł -199,98 zł;
10 - 199,99 zł - 299,98 zł;
12 - 299,99 zł - 799,98;
15 - 799,99 zł - 999,98;
20 - 999,99 zł +.

Super Sprzedawca będzie dysponował pulą Monet, którą będzie mógł przekazać klientom. Jeśli ta pula się skończy, to osoba wystawiająca oferty będzie mogła je dokupić.

Przewidziano 40 Monet dla Super Sprzedawcy za każde rozpoczęte 5 tys. zł obrotu z 30 dni poprzedzających przyznanie statusu lub jego przedłużenie. Obrót będzie pomniejszony o wartość transakcji do których zwrócono prowizję.

Wymagania programu Super Sprzedawcy:

  • Liczba ocen: min. 100 ocen za ostatni rok (w tym min. 20 za ostatnie 30 dni);
  • Średnia ze wszystkich graficznych ocen (gwiazdek): min. 4,950 zaokrąglona do 3 miejsca po przecinku;
  • Maksymalnie 1 nierozwiązana dyskusja na każde rozpoczęte 5 000 transakcji z ostatnich 30 dni (maks. 5);
  • Najwyższa jakość obsługi klienta - po zgłoszeniu do programu zespół Allegro indywidualnie weryfikuje jakość obsługi klienta (treść odpowiedzi na oceny, korespondencja w dyskusjach, zgłoszenia od kupujących).

Weryfikacja Super Sprzedawców będzie trwała do 21 dni. Jeśli posiadacza Konta Firma spełni wymagania - to zapisanie się do programu będzie wymagało tylko jednego kliknięcia.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst