REKLAMA

Trzęsienie ziemi na rynku mediów sportowych i… wstęp do duetu Smokowski/Twarowski w Polsacie

Prawdziwe trzęsienie ziemi ma aktualnie miejsce na rynku mediów sportowych w Polsce. Stawką są nowe duże projekty, w które zaangażowane mają być najbardziej znane osobowości dziennikarstwa sportowego.

30.08.2017 17.53
Odejście Smokowskiego i Twarowskiego z nc+ to wstęp do trzęsienia ziemi
REKLAMA
REKLAMA

Fakty są takie

Dziś rano gruchnęła wieść, że z ncplus żegna się Tomasz Smokowski - legenda stacji, dziennikarz pracujący w niej od 1995 r., który przez 3 lata, pomiędzy 2011 a 2014, był nawet dyrektorem pionu sportowego Canal+. Po południu z kolei przyszła informacja, że z ncplus żegna się również Andrzej Twarowski - medialny partner Smokowskiego. Wspólnie tworzyli legendarny duet komentatorów i dziennikarzy, bardzo silnie kojarzony ze stacją Canal+ Sport i Ekstraklasą w ogóle.

Jak udało nam się dowiedzieć, panowie nie poinformowali swojego pracodawcy o swoich planach zawodowych, mówiąc jedynie tyle, że chcą działać na swój własny rachunek. Wiemy też, że pracę z ncplus zakończą w listopadzie.

Z kolei w Sportowych Faktach czytam, że Smokowski będzie tworzył własny program telewizyjny na platformie YouTube. Według informacji Sportowych Faktów, Smokowski ma mieć już nawet inwestorów skłonnych łożyć na nowy projekt.

Udało nam się potwierdzić te informacje w dwóch różnych źródłach: Duet Smokowski/Twarowski stworzy własny autorski program na YouTubie.

Ponoć plan jest taki, by był on podobny do tego, co aktualnie dzieje się w Lidze+, czy innych programach publicystycznych ncplus.

W tak zwanym między czasie do pieca spekulacji dołożył… Mateusz Borek, gwiazda Polsatu i niezwykle popularny komentator sportowy, sugerując współpracę z Tomaszem Smokowskim.

Jak udało nam się ustalić, nie chodzi jednak o współpracę przy tworzeniu programu, lecz o… potencjalną współpracę z Polsatem.

Jak wiemy, to telewizja Solorza będzie miała prawa do transmisji wielu ważnych piłkarskich wydarzeń - Ligi Mistrzów i Ligi Europy od 2018 r., eliminacji do Mistrzostw Świata oraz nowego turnieju Liga Narodów. Plan jest ponoć taki, że panowie Smokowski/Twarowski rozgrzewają się ucząc nowego formatu przez najbliższe miesiące, by w nowym sezonie rozpocząć regularną współpracę z Polsatem.

Nie wiadomo na razie na czym ta współpraca miałaby wyglądać. Jedno jest pewne - na wstępie, panowie Smokowski/Twarowski nie będą dysponowali żadnymi prawami do pokazywania skrótów meczów oraz goli z żadnych rozgrywek. Może być więc tak, że Polsat udostępni im sublicencję na posiadane formaty, może być też tak, że po prostu byli pracownicy ncplus będą rozwijać internetowe ramię piłkarskiego Polsatu.

To nie jedyny nowy projekt wideo związany z piłką nożną

Uważni obserwatorzy Twittera - gdzie śmietanka polskiego dziennikarstwa sportowego jest bardzo aktywna - mogli zauważyć, iż nowy, duży projekt od pewnego czasu mocno sugeruje Krzysztof Stanowski, twórca portalu Weszło i przy okazji jedna z najbardziej aktualnie opiniotwórczych postaci wśród dziennikarzy sportowych.

Najprawdopodobniej chodzi o kontynuację programu Stan Futbolu, który Stanowski rozwijał najpierw na YouTubie, a następnie w stacji Eleven Sports, skąd odszedł po medialnym konflikcie z red. naczelnym Patrykiem Mirosławskim. Ponoć program ma wrócić z dużym przytupem, także z pieniędzmi od inwestora. Nie udało nam się jednak dowiedzieć gdzie i z kim. Na to trzeba będzie poczekać do września.

Będzie ciekawie.

REKLAMA

Jedno jest pewne - będzie ciekawie, także dlatego, że role się nieco odwróciły. To najbardziej znani dziennikarze, dotychczas kojarzeni z dużymi telewizjami, będą uczyć się wideo w internecie, podczas gdy rozdający najważniejsze aktualnie karty na rynku telewizyjnych transmisji sportowych Eleven Sports zebrał mocną ekipę związaną dotychczas głównie z mediami społecznościowymi.

Zobaczymy co z tego wyniknie. Kibice sportowi i fani poszczególnych twarzy na rynku dziennikarstwa sportowego nie będą mogli narzekać na nudę.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA