REKLAMA

Samsung uważa, że chcesz sprawdzić jego przeglądarkę na smartfonie innym niż Galaxy. I teraz możesz

Jeśli znudziło wam się korzystanie z Chrome na telefonie z Androidem, od dziś możecie spróbować czegoś zupełnie nowego. Prosto od Samsunga.

10.08.2017 17.09
Samsung Galaxy A5 2017
REKLAMA
REKLAMA

Oczywiście będzie to zupełna nowość tylko wtedy, gdy nie korzystaliście wcześniej z telefonu koreańskiej firmy albo jednego z Nexusów - na te sprzęty przeglądarka internetowa Samsunga była już dostępna. Od dziś staje się jednak dostępna dla wszystkich.

 class="wp-image-583509"

Na razie wyłącznie w wersji beta i dla smartfonów z Androidem w wersji co najmniej 5.0, ale bardzo prawdopodobne, że po pomyślnym zakończeniu testów i finalna wersja będzie wspierać większość dostępnych na rynku urządzeń.

Przeglądarka Samsunga? A kto by z tego korzystał...

Wbrew pozorom - całkiem sporo osób zdecydowało się już na taki krok. Według najnowszych danych StatCountera, Samsung Browser odpowiada już za około 6,59 proc. globalnego ruchu internetowego na urządzeniach mobilnych.

 class="wp-image-583506"

Nie jest to oczywiście wynik umywający się w jakimkolwiek stopniu do Chrome'a (50,44 proc.), a do Safari (18,03 proc.) czy UC Browsera (14,47 proc.) jeszcze daleko, ale i tak udało się wyprzedzić kilku uznanych rywali. Plecy przeglądarki Samsunga musi oglądać m.in. Opera, niegdyś niesamowicie popularna fabryczna przeglądarka Androida, czy dogorywający mobilny Internet Explorer.

 class="wp-image-583510"

Zresztą gdyby z tego zestawienia dało się odrzucić przeglądarki pracujące na sprzętach z iOS, przeglądarka Samsunga byłaby prawdopodobnie jeszcze wyżej. Jest więc najprawdopodobniej sporo powodów, żeby dać jej szanse. Wśród nich można wymienić m.in. obsługę wtyczek do blokowania niechcianych treści - reklam, usług śledzących, etc.

Dziś do tej listy dołączyło kilka kolejnych.

Osoby chcące przetestować przeglądarkę Samsunga na urządzeniach inne niż te od Samsunga, zmuszone są do skorzystania z wersji beta, a więc takiej, którą wyposażono w kilka dodatkowych, testowych opcji.

 class="wp-image-583511"

W tym wydaniu wprowadzono przede wszystkim obsługę trybu nocnego i trybu wysokiego kontrastu, a także poprawiono mniejsze i większe błędy z poprzednich wydań.

Sądząc po komentarzach, Samsung przy tworzeniu i rozwijaniu tej aplikacji robi naprawdę dobrą robotę - warto więc dać jej szansę. No bo i ile można korzystać z jednej przeglądarki...

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA