1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Tech
  4. Oprogramowanie

Samsung uważa, że chcesz sprawdzić jego przeglądarkę na smartfonie innym niż Galaxy. I teraz możesz

Jeśli znudziło wam się korzystanie z Chrome na telefonie z Androidem, od dziś możecie spróbować czegoś zupełnie nowego. Prosto od Samsunga.

Samsung Galaxy A5 2017

Oczywiście będzie to zupełna nowość tylko wtedy, gdy nie korzystaliście wcześniej z telefonu koreańskiej firmy albo jednego z Nexusów - na te sprzęty przeglądarka internetowa Samsunga była już dostępna. Od dziś staje się jednak dostępna dla wszystkich.

Na razie wyłącznie w wersji beta i dla smartfonów z Androidem w wersji co najmniej 5.0, ale bardzo prawdopodobne, że po pomyślnym zakończeniu testów i finalna wersja będzie wspierać większość dostępnych na rynku urządzeń.

Przeglądarka Samsunga? A kto by z tego korzystał...

Wbrew pozorom - całkiem sporo osób zdecydowało się już na taki krok. Według najnowszych danych StatCountera, Samsung Browser odpowiada już za około 6,59 proc. globalnego ruchu internetowego na urządzeniach mobilnych.

Nie jest to oczywiście wynik umywający się w jakimkolwiek stopniu do Chrome'a (50,44 proc.), a do Safari (18,03 proc.) czy UC Browsera (14,47 proc.) jeszcze daleko, ale i tak udało się wyprzedzić kilku uznanych rywali. Plecy przeglądarki Samsunga musi oglądać m.in. Opera, niegdyś niesamowicie popularna fabryczna przeglądarka Androida, czy dogorywający mobilny Internet Explorer.

Zresztą gdyby z tego zestawienia dało się odrzucić przeglądarki pracujące na sprzętach z iOS, przeglądarka Samsunga byłaby prawdopodobnie jeszcze wyżej. Jest więc najprawdopodobniej sporo powodów, żeby dać jej szanse. Wśród nich można wymienić m.in. obsługę wtyczek do blokowania niechcianych treści - reklam, usług śledzących, etc.

Dziś do tej listy dołączyło kilka kolejnych.

Osoby chcące przetestować przeglądarkę Samsunga na urządzeniach inne niż te od Samsunga, zmuszone są do skorzystania z wersji beta, a więc takiej, którą wyposażono w kilka dodatkowych, testowych opcji.

W tym wydaniu wprowadzono przede wszystkim obsługę trybu nocnego i trybu wysokiego kontrastu, a także poprawiono mniejsze i większe błędy z poprzednich wydań.

Sądząc po komentarzach, Samsung przy tworzeniu i rozwijaniu tej aplikacji robi naprawdę dobrą robotę - warto więc dać jej szansę. No bo i ile można korzystać z jednej przeglądarki...