REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Wytrzymała wersja Galaxy S8 nie będzie dostępna w Polsce. To oficjalne

Właśnie zadebiutował nowy smartfon Samsunga - model Galaxy S8 Active, czyli wytrzymała wersja doskonale sprzedającego się Samsunga Galaxy S8. Niestety rzecznik prasowy firmy Samsung Polska sprowadza klientów na ziemię - ten model oficjalnie nie będzie dostępny nad Wisłą.

07.08.2017
18:25
Samsung Galaxy S8 Active - wytrzymała wersja Galaxy S8 nie będzie dostępna w Polsce
REKLAMA
REKLAMA

Samsung Galaxy S8 Active to Galaxy S8 na sterydach - napakowany, twardy i wytrzymały na upadki. Czyli jest zupełnie inny niż niemal wszystkie dzisiejsze topowe smartfony.

Galaxy S8 jest piękny. I szklany. Dlatego wielu użytkowników decyduje się na noszenie go w specjalnych futerałach, które może nie są przesadnie atrakcyjne wizualnie, ale poprawiają chwyt urządzenia oraz mogą ochronić je, jeśli wysunie się z ręki, zostanie zrzucone z biurka lub wypadnie z kieszeni podczas wysiadania z samochodu.

Nie każdy lubi jednak wkładać telefon do dodatkowych futerałów i etui ochronnych. Są klienci, którzy wolą sięgnąć po telefon, który jest wytrzymały w standardzie.

Samsung Galaxy S8 Active - wytrzymała wersja Galaxy S8 nie będzie dostępna w Polsce class="wp-image-582826"
Samsung Galaxy S8 Active w kolorze Gold

Właśnie z myślą o takich osobach Samsung przygotował model Galaxy S8 Active.

Galaxy S8 Active kontra zwykły S8

Czym się różnią oba smartfony? Wersja Active ma - również - metalową ramkę, ale do tego wytrzymałe plecki wykonane z poliwęglanu. Zmieniona konstrukcja pozwoliła na osiągnięcie przez smartfon militarnego stopnia wytrzymałości: ekran przeżyje upadki z wysokości 1,5 m, a telefon - oczywiście - jest wodoodporny.

Samsung Galaxy S8 Active - wytrzymała wersja Galaxy S8 nie będzie dostępna w Polsce class="wp-image-582827"
Samsung Galaxy S8 Active w kolorze Meteor Gray

Powiększono również akumulator. Samsung rezygnując ze smukłej obudowy w znaczący sposób mógł zwiększyć pojemność ogniwa. Zamiast klasycznych 3000 mAh, które znajdziemy w SGS8, w S8 Active udało się upakować aż 4000 mAh.

Nie można mieć wszystkiego. Przynajmniej w Polsce

Są klienci, którzy oczekują wydajności sztandarowych smartfonów oraz wytrzymałości zbliżonej do legendarnej Nokii 3310. Sam do takich osób należę, dlatego mojego Huaweia Mate 9 wpakowałem w etui UAG, które gwarantuje militarny standard odporności na upadki (MIL STD 810G 516.6).

 class="wp-image-582821"

Użytkownicy o podobnych oczekiwaniach mogą czuć się zawiedzeni, gdyż Samsung powiedział, że nie zamierza modelu S8 Active sprzedawać w Polsce. W Stanach Zjednoczonych telefon ten kosztuje 850 dol., a gdy zapytaliśmy Olafa Krynickiego, rzecznika prasowego Samsung Polska, o polską cenę i dostępność produktu usłyszeliśmy:

tego modelu nie będziemy oferować w Polsce.

REKLAMA

Oznacza to nie tylko brak polskiej ceny i oficjalnej dystrybucji, ale również brak gwarancji dla klientów, którzy zdecydują się zakupić telefon zagranicą na własną rękę. Takie osoby będą zmuszone do serwisowania SGS8 Active również na własną rękę, czyli za pośrednictwem sprzedawcy lub bezpośrednio w zagranicznych serwisach (na rynkach, na których telefon będzie oficjalnie sprzedawany).

Trochę szkoda.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA