REKLAMA

Nie musisz kupować kota w worku. Plus pozwoli przetestować internet LTE bez zobowiązań

Plus pozwoli od teraz przetestować swój Internet LTE przed wykupieniem abonamentu. Za drobną opłatą można wypożyczyć kartę z modemem na 2 tygodnie bez dodatkowych zobowiązań.

01.08.2017 13.19
internet lte plus testowanie za 9 zł szymon majewski Plus lte
REKLAMA
REKLAMA

Internet mobilny może mieć skrajne opinie u klientów. Na ten sam abonament jeden użytkownik może złorzeczyć, a drugi nie będzie chciał nawet myśleć o jakiejkolwiek innej ofercie. Wszystko zależy od miejsca, w którym będą z niego korzystać abonenci.

Przed wykupieniem abonamentu na internet mobilny warto sprawdzić, jak będzie działał w wybranej lokalizacji.

Plus od 1 sierpnia rusza z akcją promocyjną, która pozwoli testować Internet LTE bez żadnych obowiązań. Opłata za testowanie internetu mobilnego to 9 zł. Po zakończeniu testów można zrezygnować z umowy bez konsekwencji. Operator obiecuje, że jedyny koszt, jaki poniesie klient, to opłata aktywacyjna.

Testy można rozpocząć w jakimkolwiek punkcie sprzedaży Plusa i Cyfrowego Polsatu. Jeśli klient zdecyduje się nie rezygnować z abonamentu na Internet LTE, to umowa zostanie przedłużona na 24 miesiące. Internet LTE można testować przez 2 tygodnie, a w przypadku zamawiania karty SIM przez internet - przez 15 dni.

W ofercie Plus Ja + Internet Tylko SIM znalazło się kilka wariantów internetu mobilnego.

Podstawowy pakiet kosztuje 29,99 zł miesięcznie i zapewnia 20 GB transferu. Oprócz tego dostępne są paczki o wielkości 40 GB, 70 GB i 90 GB w cenie odpowiednio 49,99 zł, 69,99 zł i 89,99 zł za miesiąc. W przypadku trzech ostatnich ofert można obniżyć koszty do poziomu 25 zł, 35 zł i 45 zł, korzystając ze zniżek w ramach pakietów smartDOM i uzyskać za darmo nielimitowany transfer danych o ograniczonej prędkości.

Osoby, które nie są zainteresowane pakietami smartDOM, mogą skorzystać z rabatu i przez 3 miesiące nie płacić abonamentu. Ta promocja przewidziana jest dla klientów, którzy przejdą do Plusa od innego operatora. Oprócz tego można dokupić kilka innych pakietów, w tym np. pakiet nocny, zapewniający 200 GB transferu miesięcznie w godzinach 1:00 - 8:00 za 2,90 zł oraz pakiety HBO GO i ipla.

internet lte plus testowanie za 9 zł szymon majewski class="wp-image-581672"

Operator może udostępnić klientom na czas testów mobilny router lub modem LTE.

Internet LTE od Plusa i Cyfrowego Polsatu można testować, wykorzystując sprzęt dostarczony przez operatora. W ofercie znalazło się kilka różnych punktów dostępowych, a polecanym jest MiFi o nazwie ZTE MF971V.

Dzięki temu urządzeniu można zbadać, jakie transfery zapewnia operator w praktyce. Można też sprawdzić, czy pobliskie stacje bazowe obsługują technologię LTE Advanced. ZTE MF971V jest w stanie obsłużyć LTE o prędkości do 300 Mbps.

Oczywiście internet mobilny LTE w Plusie można przetestować w inny sposób.

REKLAMA

Nic nie stoi na przeszkodzie, by kupić kartę SIM rozliczaną w modelu prepaid i sprawdzić na jej przykładzie, jak radzi sobie Plus - lub dowolna inna sieć - w danym miejscu. Startery kosztują kilka złotych i niewielkim kosztem można porównać zasięg wszystkich sieci.

W przypadku nowej akcji Plusa bonusem jest to, że można przetestować nie tylko kartę SIM, ale również przenośny router. Jeśli ktoś zastanawia się nad wykupieniem abonamentu na internet mobilny z urządzeniem, to taka opcja będzie bardzo przydatna.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA