Podpowiadamy, jak w pełni wykorzystać smartfon podczas wakacji i jak o niego zadbać

Lokowanie produktu

Wakacje to czas, na który czekamy z utęsknieniem. Wreszcie odpoczniemy. To także okres szczególnej mobilizacji dla osób zapobiegliwych. Przede wszystkim chcemy mieć wakacje udane, bez niespodziewanych i przykrych przygód.

01.08.2017 17.06
roaming

Planowanie podróży wakacyjnych jest bardzo ważne. Dlaczego? Bo podczas wakacji chcemy być pewni, że my i nasi bliscy będą bezpieczni.

Czego obawiamy się najbardziej? Wysokie miejsce na liście zajmie na pewno utrata kontaktu z bliskimi. Łatwo wyobrazić sobie panikę dziecka, gdy zgubi się w obcym mieście. Dorośli również mogą mieć problemy z orientacją w nieznanym im miejscu. Kontakt telefoniczny może okazać się niewystarczający, gdy trudno nam opisać, gdzie konkretnie się znajdujemy. Potrzeba czegoś więcej.

 class="wp-image-580697"

Usługi lokalizujące znajomych oferują największe platformy mobilne. Na iOS możemy skorzystać z aplikacji Moi znajomi. Smartfony powiązane z naszym kontem Google możemy namierzać dzięki androidowej usłudze Znajdź telefon. Bywa, że takie rozwiązanie to zbyt mało, zwłaszcza gdy używamy smartfonów z różnymi systemami lub zwykłych telefonów.

Co wtedy? Pomóc mogą rozwiązania działające bez względu na używany sprzęt. Przykładem jest usługa Orange Gdzie Jest Dziecko. Skorzystamy z niej na smartfonach i tabletach z Androidem oraz iOS, komputerach z Windowsem, Linuksem i macOS, ale również tradycyjnych telefonach.

Gdzie Jest Dziecko pozwoli nie tylko na lokalizowanie bliskich. Wyśle też powiadomienie o przybyciu członka rodziny do wybranego miejsca. Prawdopodobnie najbardziej przydatną funkcją jest możliwość wezwania pomocy. Komunikat o zagrożeniu otrzymają wszystkie wskazane osoby. Oprócz lokalizacji dołączone do niego zostanie zdjęcie lub film.

Dostęp do lokalizacji otrzymamy przez mobilną aplikację, dedykowaną stronę internetową, ale również za pomocą SMS-a.

 class="wp-image-580705"


Zadbaj o swojego smartfona w wakacje.

Bezpieczny wyjazd to także sprawny telefon. Aktywny wypoczynek to najlepsza forma spędzenia urlopu. To też czas próby dla naszych smartfonów. Co im grozi przede wszystkim? Oczywiście zalanie i stłuczenie ekranu w pierwszej kolejności.

Jeżeli przed wyjazdem zdarzy nam się podpisywać nową lub przedłużać dotychczasową umowę w Orange, możemy wykupić usługę Orange Smart Care. Za 8,99 zł miesięcznie operator zapewni pokrycie kosztów naprawy telefonu. W przypadku zniszczenia ekranu zostanie on wymieniony. Zalany telefon zostanie osuszony, a jeżeli to nie wystarczy wymianie podlegać będzie też jego płyta główna.

Wakacje można sobie ułatwić.

O wakacjach nie możemy myśleć wyłącznie w kontekście zagrożeń. W przeciwnym razie staną się nie do zniesienia. Urlop jest za to świetną okazją, by docenić ułatwienia, jakie przynosi rozwój nowych technologii.

Jadąc na wypoczynek nie potrzebujemy już portfela wypchanego gotówką. Kartę płatniczą też możemy schować na dnie walizki. Do płacenia za zakupy czy usługi wystarczy nam smartfon.

 class="wp-image-556871"

Dzięki usłudze Android Pay w Orange Finanse, nasz smartfon całkowicie zastąpi kartę płatniczą. Możemy nim płacić wszędzie tam, gdzie dostępne są płatności zbliżeniowe.

- Ok - zapyta sceptyk - a jak wsunę smartfon do bankomatu, by wypłacić gotówkę? Nie trzeba już tego robić. Dostęp do pieniędzy uzyskamy dzięki usłudze BLIK. Wystarczy wybrać odpowiednią opcję na ekranie bankomatu i postępować zgodnie z instrukcją. Jedyne czego potrzebujemy to dostępu do smartfonu i aplikacji Orange Finanse. Po przepisaniu kodu BLIK i zatwierdzeniu transakcji w smartfonie, bankomat wyda nam pieniądze.

To nie tylko wygodne, ale i bezpieczne.

Nie musimy się martwić o to, że bankomat został przerobiony przez przestępców, dane naszej karty zostały sklonowane, a kod PIN podejrzany. Nowością w aplikacji mobilnej Orange Finanse są powiadomienia push, które będą przychodzić po każdej wykonanej transakcji. Zwiększa to oczywiście bezpieczeństwo zgromadzonych środków, jak również wygodę podczas codziennych płatności kartą lub telefonem na wakacjach. Nie trzeba np. co chwilę uruchamiać aplikacji, by sprawdzić stan konta oraz czy pensja wpłynęła już na rachunek.

Android Pay ułatwi też płatności w aplikacja mobilnych. Dzięki niemu zapłacimy za przewóz w Uberze czy zakupy na Allegro.

Lokowanie produktu
Najnowsze