REKLAMA

Niespodzianka - powstanie nowy smartfon BlackBerry. Niestety bez klawiatury

Fani BlackBerry, którzy pamiętają czasy świetności tej marki, zapewne uznają to za herezję. Nowy właściciel praw do logo BlackBerry postanowił iść jednak z duchem czasu i zaprezentować nowy sztandarowy model bez sprzętowej klawiatury.

30.08.2017 08.23
Nowy smartfon BlackBerry 2017
REKLAMA
REKLAMA

Z informacji uzyskanych przez serwis Engadget wynika, że TCL – nowy właściciel praw do marki BlackBerry, już wkrótce zaprezentuje nowy, sztandarowy smartfon tej marki. Dokładna data to tajemnica, wiemy jedynie, że premiera nowego modelu została zaplanowana na październik 2017 r.

Nowy smartfon BlackBerry: wodoodporny i bez klawiatury.

Znawcy tematu BlackBerry zapewne stwierdzą, że to nic nowego. W końcu TCL wypuścił już dwa modele bez sprzętowej klawiatury – DTEK 50 i 60. Jednak François Mahieu, dyrektor zarządzający BlackBerry Mobile twierdzi, że nowa, nienazwana jeszcze jeżynka to o wiele poważniejsze przedsięwzięcie. Mahieu odgraża się, że nowy telefon BlackBerry będzie tak dobry, że skłoni do przesiadki wielu użytkowników telefonów Apple i Samsunga.

Co to za karty? Cóż, na razie wiemy bardzo niewiele. Nowy telefon BlackBerry ma być wodoodporny. Wodoodporność ta zostanie potwierdzona certyfikatem IP67, a więc urządzenie wytrzyma pełne zanurzenie w wodzie oraz nie będzie bało się pyłu. Oprócz tego akumulator zamontowany w nowym BlackBerry ma wytrzymać 26 godzin „mieszanego trybu pracy”. W sam raz dla kogoś, kto nie ma czasu, żeby podładować telefon podczas długich podróży lotniczych. Nowy telefon BlackBerry sprzedawany będzie oczywiście z Androidem na pokładzie.

Mahieu zapewnia też, że może i nowe BlackBerry będzie pozbawione sprzętowej klawiatury, ale bezpieczeństwo danych przechowywanych na nowym telefonie odnosić się będzie do najlepszych tradycji marki. Jego zdaniem, TCL będzie w stanie „dostarczyć najbezpieczniejszy telefon z Androidem na świecie”. Na chwilę obecną mogą być to zarówno czcze przechwałki, jak i opinia bazująca na nieujawnionych jeszcze informacjach.

Czy to oznacza powrót BlackBerry do żywych?

REKLAMA

Producenci smartfonów narzucili sobie niebywale szybkie tempo rozwoju. Urządzenia, które jeszcze 2 czy 3 lata były najlepsze na rynku, dziś uważane są za co najwyżej wysoką średnią półkę. Poza tym, lata świetności BlackBerry ma już dawno za sobą. Jak rozumiem, nowy telefon BlackBerry będzie można traktować jako sztandarowy model, który stanie do walki z Galaxy S8 i iPhone'em 8. Trudno uwierzyć, żeby telefon z Androidem od obecnie mało znanej marki miał szanse na zwycięstwo w tej walce.

Z drugiej strony, może na świecie ostało się na tyle dużo fanów BlackBerry, że ta nowa jeżynka odniesie sukces. Przynajmniej umiarkowany. Telefon ma zostać zaprezentowany podczas tegorocznych targów IFA w Berlinie, na które właśnie się pakujemy. Już wkrótce napiszemy coś więcej o nowym smartfonie BlackBerry.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA