REKLAMA

Tak wygląda zupełnie nowy Outlook w przeglądarce. Wkrótce sam będziesz mógł go sprawdzić

Mamy potencjalnie dobre wieści dla tych z was, którzy nie przepadają za klientami pocztowymi i preferują aplikacje webowe. Microsoft gruntownie i po raz kolejny zmienia swoją aplikację webową do poczty Outlook.

09.08.2017 13.45
Oto nowy Outlook w przeglądarce. Wkrótce rozpoczną się beta-testy
REKLAMA
REKLAMA

Outlook, często też dla rozróżnienia pomiędzy modułem Office 365 a usługą pocztową nazywany Outlook.com, szykuje nam całkiem istotne zmiany. Microsoft podzielił się nimi na łamach swojego bloga i zapowiedział, że wszystkie nowości będą wprowadzane po konsultacji z nami. Przy założeniu, że zgodzimy się przesiąść na wersję beta nowej aplikacji webowej.

To może odstraszyć niektórych użytkowników, dla których poczta jest kluczowym narzędziem pracy i komunikacji. Wersja beta może zawierać błędy i niedoróbki, za które na dodatek nie możemy mieć do nikogo pretensji. Wszak na tym polegają beta-testy, by owe błędy wychwytywać.

Jak twierdzi Microsoft, w Outlooku zmieni się naprawdę sporo. Zarówno w warstwie programistycznej, jak i wizualnej. Firma chwali się też, że nowa wersja aplikacji będzie wykorzystywać SI Microsoftu, co rodzi oczywiste pytanie „czego zabraknie w polskiej wersji językowej”. To się jednak dopiero okaże. Na razie skupmy się na nowościach.

Nowy wygląd poczty Outlook.

Outlook nowy zmiany beta class="wp-image-583248"

To oczywista, widoczna od razu zmiana. Outlook będzie miał świeże, nowe wzornictwo. Wyszukiwarka zmieniła miejsce i ma być inteligentniejsza, cokolwiek by miało to znaczyło. Maile w jednym wątku będą teraz wyświetlane w trybie konwersacji, a cała aplikacja ma działać zauważalnie szybciej.

Personalizacja nowej poczty Outlook.

Outlook nowy zmiany beta class="wp-image-583247"

Użytkownicy zyskają w Outlooku nową sekcję o nazwie Ulubione. Ma ona pełnić funkcję szybkiego dostęu do najważniejszych dla nas kontaktów, plików, wątków mailowych czy folderów. Dodatkowo zyskamy wyjątkowo przydatną, niezbędną wręcz funkcję wyrażania się poprzez spersonalizowane GIF-y i emoji.

Inteligencja nowej poczty Outlook.

Outlook nowy zmiany beta class="wp-image-583249"

Bardzo ciekawa nowość, choć spodziewam się, że w Polsce będzie działać w sposób bardzo ograniczony. Outlook zyska funkcję Quick Suggestions („Szybkie sugestie”?), które będą pełnić rolę czegoś w rodzaju zaawansowanego autouzupełniania. Wpisując w mailu treści, które mechanizm rozpozna – nazwę restauracji, numery lotów i tym podobne – otrzymamy propozycję uzupełnienia ich o przydatne i kontekstowo pasujące do maila informacje z Sieci, tak jak na zaprezentowanym wyżej przykładzie.

Lepiej, gorzej? Jaka jest nowa poczta Outlook?

Trudno mi ocenić, nie tylko dlatego że znam(y) ją na razie wyłącznie ze zrzutów ekranowych. Od zawsze preferuję dedykowaną aplikację natywną, więc nie wiem czego mi brakuje w webowym Outlooku, bo łączę się z nim przez klienta pocztowego.

Wiemy natomiast, że zmiany te na razie będą dostępne tylko dla chętnych. Wiemy też od Microsoftu, że to nie jest finalna propozycja i że będzie ona modyfikowana w zależności od informacji zwrotnych otrzymanych po testach. No i wiemy wreszcie, że liftingu doczeka się również sekcja Kontaktów i Kalendarza, choć szczegóły tego nie są jeszcze znane.

REKLAMA
Outlook nowy zmiany beta class="wp-image-583254"

By móc uczestniczyć w beta-testach musimy cierpliwie czekać, aż w interfejsie Outlooka pojawi się zaproszenie, w prawym górnym rogu interfejsu. Jednak jak podaje The Verge, można skrócić czas oczekiwania. Należy wylogować się z usługi, uruchomić przeglądanie w trybie prywatnym, a następnie zalogować się na nią z poziomu tego adresu: https://outlook.live.com/mail. Niestety, nie u wszystkich ta metoda działa; nie byłem w stanie wymusić dostępności nowej wersji aplikacji. Wielu osób potwierdza jednak, że w ich przypadku operacja się udała.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA