REKLAMA

Przygotujcie się - do Pokemon GO trafił właśnie nowy, najpotężniejszy Pokemon

Tyranitar nie jest już najsilniejszym stworkiem dostępnym w Pokemon GO. Przebił go Mewtwo, który kilka godzin temu oficjalnie zadebiutował w grze. Można go złapać w Japonii podczas wydarzenia Pokemon GO Stadium.

14.08.2017 12.01
Legendarne Pokemony w Pokemon GO Mewtwo
REKLAMA
REKLAMA

Kim jest Mewtwo?

Pokemon ten jest wytworem sztucznym, autorstwa Dr Fuji, naukowca zatrudnionego przez Giovanniego, szefa Team Rocket. Jego celem było stworzenie najsilniejszego pokemona na świecie. Fuji zgodził się wykonać to zadanie, ponieważ przy okazji chciał sklonować swoją zmarłą córkę, Amber. Dr Fuji stworzył łącznie pięć klonów: Bulbasurtwo, Charmandertwo, Squirtletwo, Ambertwo oraz Mewtwo. Proces klonowania mogły przetrwać wyłącznie najsilniejsze jednostki, więc pierwsze cztery klony umarły. Przeżył wyłącznie Mewtwo, który miał materiał genetyczny legendarnego pokemona Mew.

Legendarne Pokemony w Pokemon GO Mewtwo class="wp-image-550357"

Następnie był przechowywany w szklanej tubie, która podtrzymywała jego funkcje życiowe. Mimo że nie miał kontaktu ze światem zewnętrznym, potrafił telepatycznie porozumiewać się z pozostałymi klonami, które pokochał. Ich śmierć sprawiła, że pod wpływem furii pokemon ujawnił swoją prawdziwą moc i zniszczył laboratorium, w którym był przechowywany. Wtedy Giovanii przekonał stworka, by ten do niego dołączył. Wykonał  też dla niego specjalną zbroję, która pozwalała kontrolować jego energię. Pokemon brał udział w kolejnych pojedynkach i wygrywał je jeden za drugim. W międzyczasie znienawidził ludzi. Uważał, że zależy im wyłącznie na pieniądzach i potędze. Wtedy zdecydował się na ucieczkę...

Jak zdobyć Mewtwo w Pokemon GO?

Pokemon ten jest dostępny w rajdach 5 poziomu, które obecnie odbywają się wyłącznie na terenie Japonii, w Yokohamie. Nie wiemy jeszcze, czy pokemon ten pojawi się w innych miejscach, choć mamy na to ogromną nadzieję. Dowiemy się tego niebawem. Istnieje prawdopodobieństwo, że w innych regionach świata pokaże się jutro, dzień po wydarzeniu. Tak samo sytuacja wyglądała w przypadku debiutu Lugii, legendarnego ptaka.

Jak silny jest Mewtwo?

Początkowo Mewtwo miał mieć olbrzymie maksymalne CP (combat power) wynoszące około 4800 punktów. Ostatecznie jednak twórcy gry postanowili je zmniejszyć do poziomu 3982. Nie ma w tym nic dziwnego. Pierwotna wersja pokemona byłaby zbyt silna, przez co gra byłaby źle zbalansowana. Do tej pory najsilniejszym stworkiem w grze był Tyranitar, którego maksymalne CP to 3670.


Inne znane statystyki nowego stworka to 300 punktów ataku, 182 punkty obrony oraz 192 punkty staminy. Przed złapaniem jego rajdowe CP będzie wynosić 49430 jednostek. Dla porównania, najmocniejszy do tej pory pokemon rajdowy, Lugia, miał w trakcie walki CP 42753. Do jego pokonania potrzeba było co najmniej 10 osób.

Do walki z Mewtwo będzie trzeba zebrać sporą, 15-osobową grupę graczy. Bazowa szansa na złapanie Mewtwo to zaledwie 2 proc., czyli tyle samo, co w przypadku Lugii. Oznacza to, że używając złotej maliny i wykonując idealny podkręcony rzut, będzie można je zwiększyć co najwyżej do poziomu 16 proc. Złapanie go będzie naprawdę ogromnym wyzwaniem nawet dla bardzo doświadczonych trenerów.

REKLAMA

Mewtwo jest stworkiem typu psychicznego, dlatego podczas walki z nim warto używać ataków typu Dark oraz Ghost. Nie warto stosować przeciw niemu ataków typu Psychic i Fightning, ponieważ jest na nie częściowo odporny.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA