REKLAMA

W tym kombinezonie astronauci SpaceX polecą w kosmos. Elon Musk pokazał pierwsze zdjęcie

Elon Musk udostępnił na Instagramie pierwsze oficjalne zdjęcie kosmicznego kombinezonu, stworzonego na potrzeby komercyjnych misji SpaceX. Jak wam się podoba?

23.08.2017 12.31
kombinezon spacex
REKLAMA
REKLAMA


Powyższe zdjęcie przedstawia prawdziwy kombinezon, przystosowany do podróży kosmicznych. Strój został już przetestowany i jest gotowy do użycia w warunkach panujących w kosmosie. A raczej: w warunkach panujących w kapsule Dragon podczas lotu.

Zaprezentowana przez Muska kreacja to skafander przeciwprzeciążeniowy, który chronić będzie astronautów przed utratą przytomności podczas samego lotu w kosmos. Nie nadaje się on jednak do użycia podczas kosmicznych spacerów. Oprócz tego skafander ma zostać gruntownie przetestowany pod kątem mobilności oraz na ewentualności lądowania w oceanie.

Kombinezon SpaceX poleci w kosmos już w przyszłym roku.

Kombinezon SpaceX class="wp-image-586152"
REKLAMA

Zaprojektowanie skafandra zajęło SpaceX co najmniej dwa lata. Pierwszy raz bardzo podobny skafander mogliśmy zobaczyć w 2015 r. na zdjęciu opublikowanym na stronie magazynu Vogue. Rok temu zdjęcia bardzo podobnego projektu pojawiły się z kolei w serwisie Reddit. Był to prawdopodobnie jeden z wczesnych prototypów.

Pierwsza misja SpaceX została zaplanowana na 2018 r. Będzie to lot komercyjny, którego celem jest orbita Księżyca. Bilety na tę wyjątkową wycieczkę kupiło już dwóch kosmicznych turystów, którzy jako jedni z pierwszych ludzi przetestują nowe kombinezony w realnych warunkach. Ciekawe, czy po skończonej wycieczce będą mogli zabrać je do domu? Jeśli tak, to za kilkanaście lat taki skafander może okazać się droższy, niż sama wycieczka. To w końcu ważny kawałek historii.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA