REKLAMA

To jeden z najpopularniejszych smartfonów w historii Polski. Huawei P8 Lite pobił kolejny rekord sprzedaży

Huawei P8 lite jest jednym z najpopularniejszych smartfonów w historii naszego kraju. Jego producent ogłosił właśnie, że na polski rynek dostarczono aż 1,55 mln egzemplarzy tego modelu. 

01.08.2017 15.02
Rewelacyjny wynik Huawei P8 Lite. Jeden z najpopularniejszych smartfonów w Polsce
REKLAMA
REKLAMA

Huawei P8 lite zadebiutował na rynku w maju 2015 roku i od tego czasu najlepiej sprzedawał się w ofertach operatorskich. W ten sposób do użytkowników dotarło aż 81% urządzeń. Huawei P8 lite cieszył się wysoką sprzedażą również na wolnym rynku – tam wyniosła ona niemal 290 tys. urządzeń. To bardzo dobry wynik, który trudno będzie przebić jakiemukolwiek innemu urządzeniu.

Co było przyczyną sukcesu Huawei P8 lite?

W czasie debiutu Huawei P8 lite był jednym z najlepszych tanich smartfonów. Sprzęt ten był bardzo rozsądnie wyceniony, ponieważ w wolnej sprzedaży był dostępny za 1099 zł, zaś w niemal każdej ofercie operatorskiej można było go dostać za symboliczną kwotę. Sprawił on, że na dobrze działający smartfon mógł sobie pozwolić absolutnie każdy.

Źródłem sukcesu Huawei P8 lite była nie tylko dobra cena. Istotna była także całkiem niezła specyfikacja, na którą składał się ośmiordzeniowy procesor Kirin 620, 2 GB RAM i 16 GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć kartami SD. Model ten miał też całkiem niezły aparat, dwa sloty na karty SIM oraz ładną obudowę. Jakość wykonania tej ostatniej zostawiała wiele do życzenia, ale na tak niskiej półce cenowej dwa lata temu nie można było mieć wszystkiego.

Huawei P8 Lite okazał się ogromnym sukcesem dla całej firmy.

To ten model sprawił, że Huawei stał się bardzo popularny w naszym kraju. Wystarczy przypomnieć sobie, że na początku 2015 roku Huawei miał zaledwie 2 proc. udziałów w polskim rynku. Obecnie te wyniki są ponad dziesięciokrotnie lepsze, a Huawei jest drugą najpopularniejszą marką smartfonów w Polsce i bije się o fotel lokalnego lidera wyłącznie z Samsungiem.

Huawei P8 Lite class="wp-image-581713"
REKLAMA

Sprzęt ten zdobył tak duże uznanie konsumentów, że na niektórych rynkach Huawei nadal wykorzystuje jego popularność. Przykładowo, Huawei P9 Lite 2017 w wybranych krajach europejskich nosi nazwę… Huawei P8 Lite 2017. Model ten pokazuje też, jak powinno się dbać o klientów kupujących tanie urządzenia mobilne. Co prawda Huawei P8 Lite nie otrzymał aktualizacji do najnowszej wersji systemu Android, ale nadal wychodzą na niego łatki zabezpieczeń. W ten sposób Huawei buduje sobie grono zadowolonych klientów, którzy za jakiś czas mogą zdecydować się na kupno kolejnego smartfona chińskiej firmy.

Co więcej, niebawem będą mogli to zrobić. Huawei zapowiedział bowiem, że w związku ze świetną sprzedażą Huawei P8 Lite niebawem pojawi się promocja na inne modele smartfonów. Niestety przedstawiciele firmy nie zdradzili nam, jakie modele i w jakim stopniu zostaną przecenione. Gdy tylko zdobędziemy więcej informacji, na pewno o tym poinformujemy.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA