REKLAMA

Nowy plan Facebooka: sprawić, aby twoje urodziny w serwisie społecznościowym były atrakcyjniejsze

Każdego dnia 45 mln osób składa życzenia urodzinowe na Facebooku. Serwis chce, by było ich jeszcze więcej. Dlatego wdraża nowości.

17.08.2017 08.06
facebook
REKLAMA
REKLAMA

Obchodzenie urodzin na Facebooku bywa trudne. W dniu naszego święta spływają niekończące się życzenia. Zdarza się, że dowiadujemy się przy tej okazji, że Iks czy Igrek są naszymi znajomymi, choć ledwo ich kojarzymy.

Użytkownicy różnie radzą sobie z problemem urodzin na Facebooku. Niektórzy uniemożliwiają publikowanie postów na swojej osi czasu, inni utajniają datę urodzin. Są też tacy, którzy nie chcą otrzymywać powiadomień o święcie innych (Ustawienia >> Powiadomienia >> Na Facebooku >> Urodziny). Mówimy tu raczej o skrajnych przypadkach. Najczęściej lubimy otrzymywać życzenia i chętnie wysyłamy je innym.

Facebook zwiększa urodzinowe możliwości.

Brzmi to być może dziwnie, ale Facebook ogłosił właśnie wdrożenie dwóch nowych urodzinowych doświadczeń. Pierwszym z nich, dostępnym globalnie, będzie okolicznościowy film. Ma on być widoczny dla solenizanta i jego bliskich znajomych. Przykład takiego klipu zaprezentowany przez serwis nie jest powalający. Załóżmy jednak naiwnie na potrzeby tego tekstu, że liczy się pamięć i dobre intencje.

Nowe urodzinowe klipy różnią się od tych, wprowadzonych w ubiegłym roku. Te ostatnie pojawiają się dzień po urodzinach z komunikatem: "Mamy nadzieję, że miałeś świetne urodziny, Iksie".

Teraz będzie można wykorzystać urodziny do zrobienia czegoś dobrego.

Kolejna nowość dotyczy póki co Stanów Zjednoczonych, ale jest znacznie ciekawsza, dlatego warto o niej wspomnieć. Dwa tygodnie przed urodzinami Facebook umożliwi użytkownikom zorganizowanie zbiórki na cele charytatywne.

REKLAMA
facebook class="wp-image-584600"

Istotne jest to, że pieniądze ze zbiórki nie trafią do obchodzącego urodziny, ale jednej z 750 tys. amerykańskich organizacji non-profit. Serwis wychodzi naprzeciw tych użytkowników, którzy chcą zachęcić innych do zrobienia czegoś dobrego.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA