REKLAMA

W końcu możesz robić zdjęcia sferyczne w aplikacji Facebooka. I masz ku temu dobry powód

Nadchodzi aktualizacja aplikacji Facebook, która ułatwi wykonywanie fotografii sferycznych. Użytkownicy będą mogli łatwo udostępniać zdjęcia tego typu na swoich profilach.

23.08.2017 19.02
facebook 360 zdjecia sferyczne
REKLAMA
REKLAMA

Przewijając tablicę na Facebooku, można od czasu do czasu trafić na fotografie, które nie mieszczą się na ekranie telefonu. By zobaczyć, co się na nich znajduje, trzeba obrócić urządzenie. Czujnik ruchu w telefonie pozwala rozglądać się po takim zdjęciu (na szczęście, jeśli ktoś nie chce machać przed sobą smartfonem, może przesunąć kadr palcem).

Od teraz zdjęcia sferyczne będzie można wykonać bezpośrednio w aplikacji Facebook.

Do tej pory, by udostępnić zdjęcie sferyczne na swoim profilu, trzeba było korzystać ze specjalnego aparatu wykonującego fotografie w 360 stopniach. Mowa o sprzętach takich marek jak Ricoh, Giroptic, Samsung czy LG.

Alternatywą było zaimportowanie panoramy wykonanej wcześniej iPhone'em lub wybranym smartfonem z rodziny Samsung Galaxy. Dzięki temu można było uzyskać namiastkę zdjęcia sferycznego. Od teraz fotografię, po której odbiorcy będą mogli się rozglądać, obracając swój telefon, można wykonać bezpośrednio w aplikacji Facebooka.

facebook 360 zdjecia sferyczne class="wp-image-586290"

Aktualizacja odblokowująca funkcję wykonywania zdjęć 360 w aplikacji Facebooka jak zwykle będzie udostępniania użytkownikom falami.

Wykonywanie fotografii sferycznej w aplikacji może przynieść znacznie lepsze efekty niż import panoramy. Zdjęcia sferyczne będzie można też przybliżać i, podobnie jak na zwykłych fotografiach, będzie można oznaczać na nich znajomych.

Ciekawą nowością ma być możliwość ustawienia zdjęcia w 360 stopniach w swoim profilu jako cover photo. Do tej pory można było wykorzystywać tam wyłącznie statyczne fotografie o określonej rozdzielczości.

Facebook jest zainteresowany treściami tego typu ze względu na wirtualną rzeczywistość, w której świetnie ogląda się 360-stopniowe fotografie.

REKLAMA

Dla ekipy Marka Zuckerberga wirtualna rzeczywistość jest kolejnym krokiem rozwoju. Platforma interakcji pomiędzy użytkownikami za pośrednictwem VR o nazwie Facebook Spaces cały czas się rozwija. Problemem jest jednak brak treści.

Ułatwienie wykonywania zdjęć sferycznych sprawi, że użytkownicy portalu po założeniu gogli VR będą mogli oglądać coś więcej niż sponsorowane posty i inne materiały reklamowe...

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA