Drive - złapane smartfonem #152

Lokowanie produktu

Po prostu jedź.

11.08.2017 19.34
tookapic, samsung galaxy a5 2017, złapane smartfonem 2017

Codziennie dzielę się z wami jednym najlepszym zdjęciem, które wykonałem danego dnia smartfonem Samsung Galaxy A5 2017.

Dzisiejsze zdjęcie zrobiłem podczas wieczornej jazdy autem. Smartfon zawiesiłem w uchwycie pod szybą, a wcześniej przełączyłem aplikację aparatu w tryb nocny. Do tego zastosowałem samowyzwalacz, w którym po upływie dwóch sekund smartfon robi trzy zdjęcia jedno po drugim. Tu pozwoliło zrobić mi kilka ujęć po ruszeniu ze świateł, bez dotykania smartfona w czasie jazdy.

Tryb nocny zrobił dokładnie to, czego od niego oczekiwałem, a więc wydłużył czas naświetlania, dzięki czemu na zdjęciu widać ruch. Całkowicie zamrożona w czasie klatka byłaby mniej interesująca.

Chciałem, żeby zdjęcia przypominało kadr z filmu. Aby to osiągnąć zmieniłem proporcje boków na 16:9 i dodatkowo nałożyłem kaszetę (czarną ramkę na górze i na dole). Obróbka kolorystyczna zamknęła się w nałożeniu filtra kolorystycznego w aplikacji VSCO. Do tego celowo dodałem do zdjęcia trochę ziarna, żeby spotęgować kinowe wrażenie.

Kolejne zdjęcie już jutro. W międzyczasie zapraszam do obejrzenia mojego profilu na Tookapic, gdzie znajdziecie wszystkie zdjęcia powstałe w naszym projekcie fotograficznym tworzonym wspólnie z Samsungiem i Tookapic.

Lokowanie produktu
Najnowsze