Ogniu krocz ze mną - złapane smartfonem #137

Lokowanie produktu

Ciepło, cieplej, gorąco!

27.07.2017 19.43
złapane smartfonem, tookapic, samsung galaxy a5 2017

Codziennie dzielę się z wami jednym najlepszym zdjęciem, które wykonałem danego dnia smartfonem Samsung Galaxy A5 2017.

Dzisiejsze zdjęcie dnia przedstawia roztańczony ogień w kominku. Fotografia ma dla mnie sporą wartość prywatną, ponieważ jest to moje pierwsze rozpalenie świeżowybudowanego kominka.

Podczas wykonywania zdjęcia smartfon starał się mocno rozjaśnić ekspozycję, żeby zachować jak najwięcej detali w cieniu. Mnie z kolei zależało na tym, by tło przyciemnić. Dlatego już na etapie fotografowania zmniejszyłem maksymalnie ekspozycję, wykorzystując do tego suwak jasności. Jest on dostępny nawet w trybie automatycznym. Polecam zapoznanie się z nim, bo jest to bardzo proste, a jednocześnie potężne narzędzie przy fotografowaniu smartfonem.

Efekt nie wymagała obróbki. Gotowe zdjęcie od razu prezentowało się ładnie, ale nie byłbym sobą, gdybym nie doprawił go lekko w edycji. Zamiast usuwać niebieską łunę z odbicia w szybie, postanowiłem ją uwydatnić, poprzez podbicie jasności koloru niebieskiego. Uznałem, że przyda się taka przeciwwaga kolorystyczna dla pomarańczowego ognia. Do tego przyciemniłem cienie.

Kolejne zdjęcie już jutro. W międzyczasie zapraszam do obejrzenia mojego profilu na Tookapic, gdzie znajdziecie wszystkie zdjęcia powstałe w naszym projekcie fotograficznym tworzonym wspólnie z Samsungiem i Tookapic.

Lokowanie produktu
Najnowsze