Foto  / Lokowanie produktu

)=( - złapane smartfonem #136

Dziś trochę kontrastowej architektury.

Codziennie dzielę się z wami jednym najlepszym zdjęciem, które wykonałem danego dnia smartfonem Samsung Galaxy A5 2017.

Dzisiejsze zdjęcie dnia przedstawia wiadukt kolejowy. Generalnie nie jestem fanem udziwnionych kadrów, w których „horyzont się wali, a piony nie są pionowe”, ale wyjątkiem są kadry nietypowych struktur architektonicznych.

Zdjęcie obrobiłem w aplikacji Lightroom Mobile, która w nowej wersji coraz bardziej mi się podoba. Zastosowałem taką obróbkę, by na tle białych chmur mocno odcinały się ciemne elementy konstrukcji, a na tle ciemnego nieba - jasne.

Taki styl zdecydowanie lepiej wyglądał w czerni i bieli. Efekt uzyskałem poprzez zmniejszenie jasności w cieniach, a także mocne podbicie kontrastu. Zwiększyłem też jasność w bielach, żeby podbić biel chmur. Tutaj suwaczki aplikacji Lightroom sprawdziły się idealnie.

Do tego dodałem winietę. W momencie obrabiania zdjęcia pasowała mi idealnie, ale teraz widzę, że lepszym zabiegiem byłby ciemny gradient biegnący od prawego górnego rogu. Uniknąłbym wtedy ściemnienia chmur w lewym dolnym rogu.

Kolejne zdjęcie już jutro. W międzyczasie zapraszam do obejrzenia mojego profilu na Tookapic, gdzie znajdziecie wszystkie zdjęcia powstałe w naszym projekcie fotograficznym tworzonym wspólnie z Samsungiem i Tookapic.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst