1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Foto

City lights - złapane smartfonem #134

Lokowanie produktu

Nocne światła miasta.

24.07.2017
23:09
tookapic, samsung galaxy a5 2017, złapane smartfonem

Codziennie dzielę się z wami jednym najlepszym zdjęciem, które wykonałem danego dnia smartfonem Samsung Galaxy A5 2017.

Już od dawna chodził za mną pomysł, żeby zabrać Samsunga Galaxy A5 na nocny spacer i zrobić zdjęcie we właśnie takim stylu, jak powyżej. Często pokazywałem wam, jak ładne rozmycie tła można uzyskać przy użyciu aparatu Galaxy A5. Wszystkie te przykłady łączyła jednak jedna zależność: zawsze na pierwszym planie był jakiś motyw, a tło było rozmazane za nim.

Zrobienie takiego ujęcia, kiedy nic nie znajduje się przed światłami, jest dość problematyczne. Smartfon automatycznie stara się złapać ostrość na tło. Samsung Galaxy A5 2017 ma co prawda tryb profesjonalny w aplikacji aparatu, ale nie można w nim ustawić manualnie ostrości.

Z tym problemem poradziłem sobie w taki sposób, że wystawiłem dłoń przed obiektyw aparatu, złapałem na niej ostrość, po czym szybko ją zabrałem i w tym samym momencie wcisnąłem przycisk migawki. Trzeba było zdążyć zanim aparat ustawił ostrość na tle.

Zdjęcie obrobiłem na smartfonie, w aplikacji VSCO. Przyciąłem dość mocno kadr, żeby światełka z centrum zajmowały jak największą powierzchnię. Następnie skorzystałem z podstawowego filtra 07, po czym zmniejszyłem jasność, podbiłem lekko kontrast i dodałem winietę.

Kolejne zdjęcie już jutro. W międzyczasie zapraszam do obejrzenia mojego profilu na Tookapic, gdzie znajdziecie wszystkie zdjęcia powstałe w naszym projekcie fotograficznym tworzonym wspólnie z Samsungiem i Tookapic.

Lokowanie produktu
Najnowsze