Foto  / Lokowanie produktu

Przebudzenie Mocy - złapane smartfonem #131

The Dark Side… and the Light.

Codziennie dzielę się z wami jednym najlepszym zdjęciem, które wykonałem danego dnia smartfonem Samsung Galaxy A5 2017.

Dzisiejsze zdjęcie dnia to kadr ze statku Najwyższego Porządku… to znaczy z marketu budowlanego. Długie i wysokie ściany zbudowane z drzwi, a także świetlówki między nimi, przywodzą mi na myśl scenerię z Gwiezdnych Wojen.

Tutaj styl obróbki mógł być tylko jeden, a mianowicie kontrastowa czerń i biel, która wydłuża początkowe wrażenie dezorientacji. Zdjęcie obrobiłem w nowej wersji Lightroom Mobile oznaczonej numerem v3.0. Coraz bardziej podoba mi się ta aplikacja, warto ją sprawdzić.

A jak zrobiłem dzisiejsze zdjęcie? Wygląda ono jakby było zrobione przy użyciu obiektywu rybie oko. To tylko wrażenie. Taki efekt osiągnąłem robiąc pionową panoramę. To dlatego „piony nie są pionowe”. Robiąc pionową panoramę trzeba pamiętać o tym, żeby smartfon trzymać w poziomie, co pozwoli zrobić o wiele szersze ujęcie.

Kolejne zdjęcie już jutro. W międzyczasie zapraszam do obejrzenia mojego profilu na Tookapic, gdzie znajdziecie wszystkie zdjęcia powstałe w naszym projekcie fotograficznym tworzonym wspólnie z Samsungiem i Tookapic.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst