1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Foto

Pod mikroskopem - złapane smartfonem #127

Lokowanie produktu

Kubki zarodnionośne paproci widziane przez aparat smartfona dociśnięty do okularu mikroskopu.

18.07.2017
8:57
tookapic, złapane smartfonem, samsung galaxy a5 2017

Codziennie dzielę się z wami jednym najlepszym zdjęciem, które wykonałem danego dnia smartfonem Samsung Galaxy A5 2017.

Dziś coś z innej beczki. Miałem okazję przyjrzeć się kilku preparatom pod mikroskopem. Publikowanie swoich zdjęć na Tookapic wyrabia bardzo silny nawyk fotografowania przy każdej możliwej okazji, zwłaszcza w sytuacjach niecodziennych. Dla mnie taką sytuacją był kontakt z dobrym mikroskopem, więc od razu po jego zobaczeniu pomyślałem o zrobieniu zdjęcia przez jego okular.

Nie wierzyłem, że uda się cokolwiek złapać smartfonem, ale okazało się to możliwe, choć dość trudne. Przesunięcie smartfona nawet o ułamek milimetra powodowało rozjeżdżanie się obrazu, stąd też ucięty fragment okręgu. Niestety nie udało mi się zrobić zdjęcia z idealnym kołem, które jednocześnie byłoby w pełni ostre.

Jeśli chodzi o obróbkę, przepuściłem zdjęcie przez aplikację VSCO właściwie tylko z przyzwyczajenia. Nałożyłem lekki filtr, ale nawet bez niego zdjęcie nadawało się do publikacji.

Zapraszam też do obejrzenia dwóch weekendowych kadrów. Niedzielny kadr to chyba moje ulubione zdjęcie od samego początku projektu Tookapic.

Poniżej kadr z soboty:

A tu wspomniany kadr z niedzieli:

Kolejne zdjęcie już jutro. W międzyczasie zapraszam do obejrzenia mojego profilu na Tookapic, gdzie znajdziecie wszystkie zdjęcia powstałe w naszym projekcie fotograficznym tworzonym wspólnie z Samsungiem i Tookapic.

Lokowanie produktu
Najnowsze